Відеоаналіз в торговій і банківській сферах

0
204

Одна з найбільш швидко розвиваються функцій в області відеоспостереження — це відеоаналіз. Сучасні системи відеоспостереження здатні вже справлятися не тільки з такими стандартними завданнями, як відеозапис подій та передача інформації, але також можуть застосовувати свої інтелектуальні здібності, за рахунок яких системи відеоспостереження стають більш функціональними.

В області відеоспостереження розроблено різне програмне забезпечення, що має широкі інтелектуальні можливості, які можуть бути застосовані в різних сферах. Ми розглянемо застосування інтелектуальних функцій систем відеоспостереження в торговій і банківській сфері.

Сучасні системи відеоспостереження можуть не тільки забезпечити безпеку, але й брати участь у вирішенні маркетингових або організаційних завдань на об’єкті.

Контроль касової зони. Якщо встановити ip камери відеоспостереження з високою роздільною здатністю, а також відповідний модуль, то з’являється можливість контролювати всі грошові розрахунки в режимі реального часу, а, відповідно, і роботу персоналу. Завдяки такому підходу можна істотно знизити фінансові втрати, так як отримані дані допоможуть знайти помилки в розрахунках, а також зафіксувати можливі правопорушення персоналу.

Контроль за банкоматами. До складу устаткування для інтелектуального відеоспостереження можуть входити не тільки ip-камери відеоспостереження, але і web-камери, які найчастіше можна зустріти в банкоматах або на терміналах. Всі операції, що відбуваються з пристроєм записуються, а, крім того, за допомогою спеціального модуля додається текстовий опис до дії.

Контроль зони обслуговування клієнтів, офісу, складського приміщення. Для максимально ефективного відеоспостереження використовується модуль трекінгу, який використовується для контролю за переміщенням людей. З допомогою нього оператор, який веде моніторинг подій, що відбуваються, буде отримувати повідомлення про попадання об’єкта в певну зону. Також можна буде знайти, наприклад, людей, одягнених в одяг певного кольору. Даний інструмент дозволяє ефективно забезпечувати безпеку як клієнтів, так і співробітників, а також своєчасно реагувати на різні ситуації. У місцях з великим скупченням людей важливо подбати про пожежну безпеку та захист від терористичних актів. Тому, до складу системи відеоспостереження включають детектори диму і залишених без нагляду речей.

Також за допомогою системи відеоспостереження можна отримувати дані, необхідні для проведення маркетингових та інших досліджень. Активно користується популярністю модуль підрахунку клієнтів. З його допомогою можна виконувати підрахунок кількості увійшли і вийшли відвідувачів. Такі дані можуть бути використані в самих різних цілях: оцінка ефективності виконання своїх обов’язків співробітниками, планування діяльності, обчислення періоду з найбільшим потоком відвідувачів. Якщо застосовувати модуль оцінки інтенсивності руху в кадрі, то можна дізнатися, які зони користуються більшою популярністю на об’єкті. За допомогою такої інформації можна ефективно організувати розташування стелажів у торговому приміщенні, роботу співробітників. Крім того, для торгових приміщень актуальне питання наявності черг. Для цього також є спеціальне програмне забезпечення, яке визначає довжину черги і в потрібний момент повідомляє відповідального працівника про те, що кількість людей у черзі перевищило максимальне припустиме значення. Така інформація говорить про те, що в даний момент виникла потреба у відкритті додаткових кас.

Для того щоб всі дані, отримані з камер відеоспостереження на об’єкті було зручно переглядати використовують відеостіну. Відеостіна являє собою багатовіконний монітор, за допомогою якого можна ефективно одночасно вести спостереження за подіями, що відбуваються в різних місцях. Завдяки такому підходу оператори можуть своєчасно реагувати на виникнення будь-яких ситуацій.

У цілому при організації системи відеоспостереження, вибір програмного забезпечення також може зіграти істотну роль. Завдяки правильно підібраному ЗА відеосистема перетворюється в багатофункціональний комплекс, здатний виконувати не тільки функції, але і надавати безліч інформації, необхідної для оптимізації роботи об’єкта в цілому.