IP камера відеоспостереження — сучасний спосіб охорони обєкта

0
175

Найбільш часто обговорювані питання в системі безпеки будь-якого підприємства або організації — це питання, що стосуються роботи відеосистем на об’єкті. Звичайно ж, головною ланкою в побудові системи відеоспостереження є обладнання, а саме камери відеоспостереження. Саме ці пристрої стоять на сторожі порядку і забезпечують безпеку людей і майна.

Технологічний прогрес торкнувся всіх сфер, відеоспостереження не стало винятком. В останні роки спостерігається перехід від давно всім відомого аналогового до цифрового відеоспостереження. IP відеоспостереження функціонує на основі локальних комп’ютерних мереж, а в деяких випадках і на об’єднанні кількох таких мереж.

Головними складовими ip-систем відеоспостереження є камери відеоспостереження, відеозапису і сервери управління. Кожна ip-відеокамера має свій власний ip-адреса, оснащена програмним забезпеченням, яке забезпечує обладнання певними функціями, що дають можливість працювати камері автономно. Саме це і є відмінною рисою ip-камери відеоспостереження. Такий пристрій здатне функціонувати абсолютно незалежно від інших програм і пристроїв. При цьому, відеокамера веде спостереження, виробляє відповідне стиснення і подальшу передачу отриманих даних з використанням стандартних мережевих протоколів.

Є два варіанти підключення ip-камери відеоспостереження: дротової і бездротової. Віддалений доступ до камери можна мати в будь-якій точці земної кулі, де є можливість підключити будь-який пристрій для перегляду до інтернету. Виробництво мініатюрних камер для ip-відеоспостереження дає можливість організовувати приховані системи відеоспостереження. Завдяки компактному розміру їх можна розмістити в будь-якому необхідному місці, що дозволить захистити обладнання від вандалів.

Головною функцією будь-якої камери відеоспостереження є відображення і передача зображення. Крім цього, до додаткових можливостей відеокамери можна віднести: оповіщення при виникненні загрози, передача даних для формування відеоархіву. При правильному підборі обладнання і грамотному підході до побудови всієї системи, можна отримати багатофункціональний механізм, який здатний забезпечити безпеку об’єкта на високому рівні.