Говорять камери відеоспостереження

0
246

Учені з Нью-йоркського університету, які займаються розробкою нових технологій у сфері штучного інтелекту, придумали новий пристрій — говорить відеокамеру. Такого обладнання раніше не було ніде. Камера відеоспостереження дійсно здатна вимовляти вголос інформацію про те, що вона «бачить» перед собою. http://motherboard.vice.com/read/sentient-surveillance-camera.

Подібний пристрій досить актуально в застосуванні на практиці. Жодних виключно нових технологій тут не було використано. Синтезатори мови вже досить давно були розроблені, а системи розпізнавання образів. Вчені в цій новій камері просто поєднали дві технології.

Справжня завдання була іншою: «Наша ідея полягає в тому, щоб привернути увагу людей до проблеми всюдисущих камер спостереження і нинішнього стану технологічного прогресу в сфері штучного інтелекту», — сказав Росс Гудвін (Ross Goodwin), один з авторів проекту.

В сучасному світі ми постійно потрапляємо під об’єктиви відеокамер. У всіх громадських місцях камери відеоспостереження стежать за порядком. Вийшовши на вулицю, ми де-небудь неодмінно опинимося під наглядом. В даний час відеокамери здатні тільки вести моніторинг за всіма відбуваються на території подіями. В майбутньому, якщо об’єднати системи відеоспостереження з штучним інтелектом в єдине ціле, то стане можливим визначення місцезнаходження кожного жителя країни в режимі реального часу.

Камера відеоспостереження, оснащена функцією мови, надалі буде здатна не тільки назвати ім’я людини, який потрапив під її об’єктив, але також оцінити, який у нього зараз настрій, при цьому пристрій буде аналізувати ходу, частоту пульсу і дихання людини.

Такі інтелектуальні камери відеоспостереження знайдуть своє застосування в галузі реклами. Наприклад, рекламні щити, розташовані на вулиці, зможуть змінювати інформацію про товар, який вони пропонують користувачеві, в залежності від того, хто перед ними знаходиться. Яскравий приклад з косметикою: на щиті буде з’являтися інформація про те косметичному товар, який підходить за характеристиками, наприклад, для шкіри даного користувача. Такі можливості обладнання зможуть вивести рекламу абсолютно на новий рівень.