Види хмарних сервісів

0
1344

Однією з найважливіших технологій сучасного світу, яка здатна забезпечити безпеку, є відеоспостереження. Для того, щоб встановити систему відеоспостереження, яка буде ефективно функціонувати і відповідати всім потребам користувача, необхідно врахувати безліч технічних моментів, а також застосувати безліч знань у цій сфері. Одним із сучасних рішень у сфері відеоспостереження є хмарний сервіс. Він дає змогу мати віддалений доступ до камер відеоспостереження та архівних записів за допомогою мережі інтернет. Хмарні сервіси можна розділити на кілька видів:

  • сервіс, який надає компанія-інсталятор;
  • сервіс, який працює з конкретними IP камерами;
  • хмарний сервіс від провайдера;
  • універсальний хмарний сервіс від творців.

Отже, розглянемо перший варіант. Хмарний сервіс, який надає компанія-інсталятор, являє собою систему відеоспостереження, засновану на роботі з серверним обладнанням цієї компанії. Дані, отримані з камер відеоспостереження, надходять на сервери компанії, де і зберігається сам архів даних. Користувач такого хмари має віддалений доступ в онлайн режимі з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Даний спосіб побудови хмарного відеоспостереження використовується рідко.

Інший можливий варіант — це IP камера, яка вже оснащена хмарним сервісом. Це дуже простий спосіб підключення обладнання до хмарного сервісу. Для цього користувачеві потрібно просто включити відеокамеру в мережу. Відеокамера самостійно створить обліковий запис користувача в системі і зареєструє його. Інформація, отримана з відеокамери, зберігається на серверах в дата-центрі. За обслуговування обладнання відповідає компанія, яка надає сервіс.

Якщо говорити про хмарі від провайдера, то тут послугу хмарного відеоспостереження організовує безпосередньо постачальник інтернет-послуг. Провайдер надає інтернет-з’єднання і сервери для зберігання інформації. Крім цього, він контролює оплату послуг користувачем, забезпечує технічне обслуговування, а іноді й сам займається установкою відеообладнання. Такий варіант можна використовувати для створення великих систем відеоспостереження з необмеженим числом користувачів. Це можливо за рахунок того, що провайдер забезпечує широкий інтернет канал.

І ще один спосіб підключення до хмари — це універсальний хмарний сервіс. Такий варіант надають компанії-розробники. Користувач, який обрав такий спосіб, може використовувати будь-яку на свій розсуд Web-або IP-камеру для підключення до хмари. Для початку роботи потрібно просто зареєструватися в системі. Використовуючи такий варіант хмарного сервісу, можна побудувати систему відеоспостереження, засновану на камерах різних марок і виробників. Різні компанії надають користувачам різні додаткові функції. Наприклад, компанія Cambat є постачальником універсального хмарного сервісу. Він характеризується простотою і зручністю у використанні, а одночасно високим рівнем захисту даних, що зберігаються в хмарному архіві. До цього хмарного сервісу підходить практично будь-відеообладнання. Зручний перегляд забезпечує спеціально розроблене додаток для смартфона. Користувач, при бажанні, може самостійно надати доступ до камер іншим особам, а надалі його контролювати.

Хмарний сервіс відеоспостереження — це досить затребувана послуга серед користувачів, бажаючих отримати повноцінну систему відеоспостереження, яка забезпечить високий рівень безпеки, при цьому буде зручною у використанні і наділена різними додатковими функціями. Кожен користувач може в залежності від своїх потреб і переваг вибрати для себе відповідний спосіб створення хмарного відеоспостереження.