Ефективно використовувати систему відеоспостереження в магазині?

0
85

Поширеність такого способу забезпечення безпеки, як установка систем відеоспостереження підвищує попит на послуги такого роду в самих різних сферах діяльності. Одним з найбільш актуальних напрямків є торговельна сфера, а саме встановлення камер відеоспостереження на території магазинів. Місця, де відбуваються операції з готівковими коштами, проходить великий потік клієнтів, за якими фізично не можливо постійно стежити, є найбільш схильними до ризику скоєння правопорушень.

Встановлення камер відеоспостереження в магазині дасть керівництву наступні можливості:

  • Контроль за діями покупців. Безперервна відеозйомка дозволяє виявити несумлінних покупців, які намагалися винести товар з крамниці, не розрахувавшись за нього. Відеоспостереження в магазині дає можливість знизити рівень крадіжок, а, відповідно, і рівень фінансових втрат.
  • Нерідко в магазинах відбуваються конфліктні ситуації між покупцями і продавцями, а також самі покупці можуть проявити неадекватна поведінка, що веде до негативних наслідків для магазину. В таких випадках, навіть при вже доконаний дії, відеозапис дозволить розібратися в проблемі і знайти винного.
  • Цілодобова робота камер відеоспостереження дозволить тримати все під контролем навіть у нічний час роботи магазину, коли керівництво відсутнє, а за головних залишаються тільки співробітники. Наявність камер відеоспостереження робить працівників більш відповідальними, так як знаючи, що за їх роботою ведеться постійний контроль, вони більш якісно виконують свою роботу.

У торговельній сфері конфліктні ситуації між покупцями і персоналом далеко не рідкість. У деяких випадках самі клієнти при виникненні спорів посилаються на відеозапис з камер відеоспостереження, щоб розібратися і прийти до вирішення конфлікту. При проектуванні системи відеоспостереження та підборі обладнання слід врахувати, що не варто встановлювати відеокамери дуже великих розмірів. Камери відеоспостереження, встановлені в торгових залах, вже давно не дивують, і не лякають відвідувачів, але занадто велике обладнання буде кидатися в очі, і клієнти будуть відчувати дискомфорт при знаходженні в такому приміщенні.

Для того, щоб створити ефективну систему відеоспостереження необхідно грамотно підійти до всіх етапах. Обладнання потрібно підібрати таким чином, щоб за допомогою мінімальної кількості камер можна було вести спостереження за максимальною областю території. Головний акцент потрібно зробити на ті місця, де велика ймовірність крадіжки дорогих товарів, а також на касову зону. Зображення з встановлених камер відеоспостереження повинно дозволяти отримати чітку картинку, з допомогою якої можна розпізнати людей в кадрі. Крім цього, потрібно вирішити питання з зберіганням відеозаписів, отриманих з камер відеоспостереження. У цих цілях можуть бути використане жорсткі диски або хмарне сховище. Можна використовувати два варіанти спільно, що дозволить забезпечити 100% збереження інформації в тому випадку, якщо станеться поломка записуючого пристрою або його крадіжка. Інформація, яка буде зберігатися в хмарі ніяким чином не постраждає.

Система відеоспостереження для кожного об’єкта підбирається індивідуально, враховуються технічні особливості та переваги замовника. В цілому, встановлення камер відеоспостереження в магазині є ефективним вкладенням коштів, що допоможе уникнути втрат, які може понести магазин через крадіжок та недобросовісної роботи персоналу.