Методи захисту даних від розкрадання в системах ip-відеоспостереження

0
467

Для того, щоб ip-системи відеоспостереження могли забезпечити гідний рівень захисту даних від розкрадання, використовуються різні методи захисту. Для забезпечення повної безпеки в системі необхідно приділити увагу захисту в межах мережі, а також між різними мережами і користувачами. Якщо використовуються ефективні системи захисту даних і доступу, то під контроль потрапляють всі дані, відправка яких була проведена через мережу, здійснюється розпізнавання джерела повідомлення.

В першу чергу, відбувається розпізнавання користувача або обладнання в мережі. Існують різні варіанти проведення ідентифікації в системі. Найпоширенішим вважається ім’я користувача і пароль. Перед тим як користувачеві буде надано повний доступ до системи і передачі інформації, потрібно провести перевірку дозволу на доступ. Коли право користувача підтвердилося, він одержує повний доступ.

Наступним етапом захисту є шифрування даних. Цей метод використовується для того, щоб у момент передачі інформації по мережі сторонні особи не могли мати доступ до цієї інформації. Є декілька різноманітних технологій: фільтрація IP-адрес, віртуальна приватна мережа, протокол HTTPS, стандарт 802.1 X.

Існують ip-відеокамери, які здійснюють фільтрацію IP-адрес. Це дозволяє запобігти доступ до відеозаписів з різних ip-адрес, за винятком обраних. Такий варіант захисту використовується для тих систем, яким необхідний високий рівень захисту.

Ще одним способом забезпечення безпеки є використання мережі VPN. Цей спосіб вважається ще більш безпечним. Тут застосовується протокол шифрування, який забезпечує передачу даних, невидиму для інших користувачів. При такому варіанті захисту можна безпечно здійснювати передачу даних в мережі інтернет. Досить поширене використання мережі VPN в одній організації або різними співробітниками, які працюють віддалено.

Протокол HTTPS — це один з найбільш часто використовуваних способів шифрування даних. Протокол HTTP і HTTPS відрізняються один від одного тільки тим, що шифрування даних відбувається з використанням протоколу SSL або протоколу TLS.

Найбільш широко відомим способом проведення ідентифікації вважається стандарт IEEE 802.1 X. Це стандарт іменується контролем доступу з використанням портів. У процесі забезпечення безпеки приймають участь: запитуюча пристрій, ім’я та ідентифікаційний сервер.

За рахунок сучасних способів захисту інформації система ip-відеоспостереження може бути істотно безпечніше, ніж аналогові. Варіант захисту системи відеоспостереження користувач вибирає залежно від важливості інформації, що передається. Тому, перед вибором відповідного способу захисту, необхідно провести аналіз усіх можливих ризиків для конкретної ситуації.