Можливості СКУД

0
380

СКД — це спеціальна технологічна система, призначення якої полягає у забезпеченні контролю та управління доступом. Дана система є ефективним інструментом контролю багатьох процесів на об’єкті. Саме з допомогою СКУД можна точно визначити кількість відпрацьованого часу кожним працівником, зафіксувати запізнення, а також з її допомогою можна істотно знизити ймовірність незаконного проникнення на охоронювану територію. Є ще кілька задач з якими СКУД успішно справляється на об’єктах:

  • Контроль доступу сторонніх осіб на територію, що охороняється. За рахунок спеціального обладнання прохід на об’єкт здійснюється за допомогою спеціальних карток або ключів, оснащених мікрочіпом. Деякі ділянки на об’єкті можуть мати додатковий захист, і щоб потрапити на їх територію, необхідно буде ввести спеціальний індивідуальний код. Після того, як співробітник був розпізнаний системою, прохід для нього відкривається.
  • Контроль за системою дверей. Використання СКУД на об’єкті дозволяє організувати централізовано керований комплекс дверей. Наприклад, система на об’єкті може бути налаштована таким чином, що розблокування буде відбуватися протягом певного часу.
  • Управління ліфтом і контроль доступу на поверхи. За допомогою системи СКУД доступ на різні поверхи будівлі може регулюватися за допомогою спеціального електронного ключа. Якщо певний поверх не має відкритого доступу для всіх бажаючих, то для того щоб потрапити на нього, потрібно буде надати електронний ключ. Тільки після цього система вважає дані і двері ліфта будуть відкриті.
  • Контроль в’їзду на територію, що охороняється. В системі СКУД можна встановити обладнання, яке буде здатне провести ідентифікацію з відстані. Процес отримання доступу буде виглядати наступним чином: якщо це в’їзд транспортних засобів, то водієві не доведеться залишати свій автомобіль, досить взяти карту і вставити у спеціальне вікно. Досить часто такий варіант використовують на платних стоянках.

Сучасні системи мають досить широкі можливості, що сприяє забезпеченню максимального рівня безпеки на об’єктах, що охороняються.