Системи відеоспостереження та відеореєстрації

0
175

Системи відеоспостереження та відеореєстрації — це тісно взаємопов’язані між собою різні пристрої, що володіють широкими функціональними можливостями. Вони використовуються не тільки для ведення постійного відеомоніторингу подій, що відбуваються, але і здатні фіксувати неправомірне проникнення на територію об’єкта, виконувати відеозапис тривожних подій, а також приймати відповідні заходи по ліквідації таких ситуацій.

Зазвичай, системи відеоспостереження, використовувані в даний час на об’єктах, успішно поєднуються з іншими охоронними підсистемами, що дозволяє створити на території, що охороняється, комплексну і надійну систему безпеки. Такий підхід значно ефективніший, ніж застосування кожної системи окремо.

До складу системи відеоспостереження та відеореєстрації входять наступні пристрої: відеомагнітофони, видеоглазки, відеодомофони, об’єктиви камер відеоспостереження, поворотне обладнання, монітори для перегляду відео та інше обладнання. Набір обладнання, необхідного для побудови системи відеоспостереження, залежить від умов на конкретному об’єкті, цілей і завдань, поставлених перед системою, і рівня їх складності. Наприклад, обладнання, що використовується для відеоспостереження в аеропорту, на вокзалі та інших громадських місцях, не може бути таким же, як і для ведення спостереження, наприклад, у приватній квартирі. У першому випадку купується обладнання, що має спеціальні захисний кожух, а також антивандальний корпус. Система відеоспостереження, встановлена в громадському місці, повинна мати здатність не тільки здійснювати моніторинг всіх відбуваються дій, але й розпізнавати потенційні джерела небезпеки (наприклад, залишені без нагляду речі, сумки). А для домашнього відеоспостереження останнім часом стали активно використовувати хмарний сервіс відеоспостереження. Такий спосіб організації відеоспостереження виключає придбання великої кількості дорогого обладнання. Щоб контролювати те, що відбувається в приватному будинку або квартирі свого відсутність достатньо встановити ip-камеру відеоспостереження та забезпечити доступ в інтернет. Такий мінімальний набір необхідних пристроїв забезпечить цілодобовий відеомоніторинг в режимі реального часу. А зберігаються всі відеозаписи в хмарному сховищі, доступ до якого можливий в будь-який час і з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет.

Крім місць, для яких характерний постійний великий потік людей, камери відеоспостереження встановлюються на об’єктах, де спостерігаються різні операції з готівкою. Головним прикладом є банківські організації. Тут щодня проводиться маса розрахунків, які слід тримати під контролем. Активно системи відеоспостереження встановлюються і на таких об’єктах, як школи та дитячі садочки, торгові підприємства, склади, транспорт та інші. Кожен з них, зрозуміло відрізняється умовами, в яких потрібно встановити систему відеоспостереження, а також завданнями, які перед нею поставлені.