Відеоспостереження на транспорті

0
208

Як відомо, такий засіб забезпечення безпеки як системи відеоспостереження, знайшли своє застосування вже в багатьох сферах. Транспортні засоби не стали винятком. В даний час досить гостро стоїть питання безпеки на пасажирському транспорті. Тому впровадження систем відеоспостереження в транспортних засобах є необхідністю.

Для контролю за перебігом ситуацією на пасажирському транспорті розроблено безліч систем, які здатні вести спостереження як усередині транспорту, так і зовні. Камери, встановлені усередині автобусів, відстежують пасажиропотік, що дає можливість знайти підозрілі особи, а також тих людей, які перебувають у розшуку. Камери відеоспостереження також моніторять навантаження і рух автобуса по заданому маршруту. Камера, встановлена в кабіні водія, допоможе визначити винного в разі ДТП.

Досить часто камери відеоспостереження встановлюють на вантажівках для відстеження вантажу та місцезнаходження вантажівки, отримання картинки у разі екстрених ситуацій. Камера може бути встановлена в кузові автомобіля. Для залізничного транспорту системи відеоспостереження можуть застосовуватися як для товарних складів, так і для пасажирських. Відеосистеми дозволяють контролювати процеси формування складів, запобігати випадки крадіжок. Якщо говорити про суспільний залізничному транспорті, системи відеоспостереження встановлюються не тільки в транспорті, але і на вокзалах і інших додаткових приміщеннях. Відеокамери у складі забезпечують моніторинг всього, що відбувається серед пасажирів, тим самим дають можливість вчасно відреагувати при виникненні надзвичайної ситуації. У вокзалах системи відеоспостереження можуть інтегруватися з іншими системами забезпечення безпеки, наприклад, з системою виявлення радіоактивних і вибухових речовин.

Ще одним важливим об’єктом відеоспостереження, де рівень безпеки повинен бути на вищому рівні, є авіатранспорт. Системи безпеки для аеропортів схожі з системами, які використовуються на залізничних вокзалах, але тут додатково ще контролюється багаж пасажирів і приміщення, де проводять роботи з літаками. Посилений контроль ведеться за пасажирами, оскільки аеропорт є місцем перетину людей з різних точок земної кулі. Можна сказати, що системи відеоспостереження в даний час є засобом першої необхідності для забезпечення безпеки на різних об’єктах, у тому числі і транспортних засобах.