Використання відеоаналітікі в контролі за трудовим процесом

0
356

В даний час активно почали користуватися попитом функції відеоаналітікі. Завдяки сучасним функціональним можливостям обладнання, системи відеоспостереження стає можливим використовувати не тільки для забезпечення безпеки, але і для виконання інших завдань в роботі організації або підприємства. Ми розглянемо роботу інтелектуального модуля контролю дій співробітників, з допомогою якого можна стежити за трудовою дисципліною.

Модуль контролю дій співробітників необхідний для того, щоб оцінити, наскільки активно персонал виконує свої обов’язки в робочий час. В цілому робота даного модуля пов’язана з детектуванням кількох подій:

  • фіксація зміни персоналу на робочому місці;
  • моніторинг наявності працівників на своїх робочих місцях;
  • виявлення співробітників організації серед оточуючих людей, наприклад, за кольором одягу.

Фіксація зміни персоналу на робочому місці. Як правило, такий модуль функціонує з допомогою кореляційного трекінгу. В цьому випадку програма використовує область поточного кадру, де є в наявності картинка з співробітником. Виявляються певні характеристики об’єкта: градієнти, колірні параметри. При появі всіх нових кадрів виконується перевірка, чи є в поточному кадрі співробітник. Другий варіант використання детектора заснований на аналізі колірної гістограми розглянутого об’єкта. Вважається, що з часом колірні характеристики потрібного об’єкта не змінюються. Через деякий час програма проводить порівняння шуканої гістограми з гістограмою квітів спостережуваної області в поточному кадрі. Якщо показник подібності високий, то програма вважає, що в області знаходиться той же співробітник, якщо значення нижче мінімального порогу — працівник відсутній на робочому місці. Такий спосіб практично не використовується на практиці, так як програма приймає за відхід працівника з робочого місця навіть його звичайні переміщення або зміна рівня освітленості на об’єкті.

Моніторинг наявності працівників на своїх робочих місцях. У цих цілях також використовується кореляційний трекінг. Проводиться оцінка часового проміжку, протягом якого об’єкт перебуває у зазначеній галузі, тобто на своєму робочому місці. Можна виявити рух співробітника на робочому місці. Цей метод розрахований на те, що в зазначеній зоні відсутні інші рухомі об’єкти. Передбачається, що якщо в даній області присутня який-небудь рух, то значить там знаходиться людина, що виконує роботу. Такі рухи і фіксує програма. Кадр може бути розділений на декілька частин, що дозволить одночасно контролювати відразу декількох співробітників.

Виявлення співробітників організації серед оточуючих людей. Як правило, для того, щоб виявити співробітників, наприклад, за кольором одягу, застосовують технології індексування об’єкта. Робота програми полягає в тому, що вона запам’ятовує колірні характеристики зразка, тобто співробітника, а потім проводить порівняння з колірними характеристиками інших людей, в кожному з’являється новому кадрі.