IP технології в системах оповіщення

0
194

IP технології стрімко впроваджуються в різні галузі систем безпеки. Ми вже давно спостерігаємо успішне застосування таких технологій відеоспостереження. Але вже мережеві технології стали учасниками і в системах оповіщення. Зовсім недавно аналогові системи оповіщення були найпоширенішими, але з часом вони відходять на другий план. Існує ще інший варіант — гібридні системи. Такі системи володіють наступними характеристиками: компактність, різні функціональні можливості, можливість різних варіантів систем оповіщення, високий рівень надійності, тривалий термін експлуатації.

В даний час відбувається плавний перехід на ip-технології. Основне питання, яке стояло перед розробниками ip-систем оповіщення — це вибір каналу зв’язку. Найбільш відповідний варіант — застосування для цього мережі Ethernet. Головна складність полягала в тому, що ще не до кінця подібне обладнання було надійним, а такій важливій сфері надійність — це найголовніша характеристика, застосовувана до обладнання. Але незабаром інженери знайшли способи вирішення всіх проблем, які припиняли впровадження ip-технологій. Вони могли досягти високого рівня надійності технологій.

В даний час існують деякі тенденції розвитку ринку ip-систем оповіщення:

  • підвищення рівня надійності мережі Ethernet. Використовувані зараз маршрутизатори відповідають всім стандартам пожежної безпеки;
  • відбувається постійне вдосконалення функціональних можливостей систем, розробляється нове програмне забезпечення, що дозволяє побудувати надійну систему оповіщення;
  • аналогові технології стає все важче зустріти. Практично всі компанії замінили такі системи на гібридні. Це все говорить про те, що ip-технології стрімко прямують до лідируючих місць в самих різних областях техніки.