Flash-накопичувачі і жорсткі диски в системах відеоспостереження

0
153

Питання зберігання даних, як правило, в будь-якій сфері приділяється багато уваги. Відеоспостереження не є винятком. Найбільш поширеними засобами зберігання інформації, що застосовуються в системах відеоспостереження, є жорсткі диски і флеш-накопичувачі.

Жорсткий диск являє собою пристрій, що використовується для зберігання різного роду інформації. Збереження інформації на такому пристрої здійснюється на підставі магнітного запису. Flash пам’ять є одним з видів енергонезалежної перезаписуваної пам’яті. Для такої пам’яті характерна обмежена кількість записів. На ринку відеоспостереження використовується і перший і другий варіант зберігання даних. Flash карти не можуть обійти жорсткі диски за рахунок своєї високої вартості. Чим більше обсяг карти пам’яті потрібно, тим, відповідно, більш високу ціну потрібно буде заплатити.

Найбільш поширеним варіантом для зберігання даних у великій системі відеоспостереження є жорсткий диск. В даний час на ринку відеоспостереження можна знайти диски досить великого обсягу (1,5-2 Тб), що вирішує питання з обмеженням в обсязі даних. Такий варіант створення архівних записів дозволяє будувати дискові масиви, що складаються з великої кількості жорстких дисків. При виборі такого варіанту варто врахувати, що якщо користувач розраховує встановити велику систему відеоспостереження з необхідністю тривалого зберігання архіву, то загальна вартість такої системи може перевищити вартість системи відеоспостереження з використанням мережевого сховища. Не варто забувати, що жорсткі диски потребують охолодження, а також можуть створювати багато шуму за рахунок принципу їх роботи.

Досить часто, якщо користувач планує використовувати не більше чотирьох камер в системі відеоспостереження, вибір падає на зберігання відеозаписів за допомогою Flash-карти. Такий варіант дозволяє вести відеоспостереження на мобільних об’єктах. З роками карти пам’яті удосконалюються. Зараз ми можемо побачити пристрої більш продуктивні, з великим обсягом пам’яті. Найголовнішим недоліком такого способу є обмеження в обсязі інформації. Але для запису невеликої кількості даних — це оптимальний варіант.

Зрозуміло, не можна однозначно сказати, що якийсь варіант кращий, а який гірший. Для створення системи відеоспостереження використовуються обидва варіанти. Тільки кожен з них пристосований до роботи в певних умовах і для виконання певних завдань. Кожен користувач виставляє свої вимоги, для виконання яких існують відповідні варіанти обладнання.