Системи відеоспостереження

0
193

В той момент, коли виникає питання забезпечення безпеки будь-якого об’єкта, наприклад, невеликого бізнесу, власник завжди задає питання: «Яка вигода від встановлення камер відеоспостереження? Які додаткові можливості можна отримати з допомогою відеосистеми? Навіщо мені витрачати кошти для оновлення обладнання для системи відеоспостереження?»

Як правило, камери відеоспостереження на об’єкті використовуються для щоденної фіксації усього, що відбувається. Зрозуміло, власник об’єкта розглядає встановлені камери як важливий інструмент забезпечення безпеки, що, у разі виникнення надзвичайної ситуації, зафіксує всі деталі і допоможе виявити злочинця. Але не завжди ці очікування виправдовуються. Технології в світі відеоспостереження постійно розвиваються, а ті камери, які встановлювалися давним-давно не здатні надати детальну інформацію, наприклад, неможливо буде розглянути зовнішній вигляд і особа злочинця.

Сучасні системи відеоспостереження є досить ефективними і функціональними. На відеозаписі користувач може побачити не просто загальну картину всього, що відбувається, а отримати деталізоване зображення. Вдосконалене обладнання для відеоспостереження при використанні в бізнесі може вирішувати безліч завдань.

Все частіше різні організації та підприємства роблять свій вибір на користь систем відеоспостереження, володіють функціями відеоаналітікі, які здатні додати системі безпеки багато нових можливостей. Деякі організації використовують камери відеоспостереження тільки для спостереження за робочою обстановкою. Але згодом, проаналізувавши всі функціональні можливості сучасних систем, замислюються про розширення використання систем відеоспостереження.

Існує безліч незаперечних переваг використання системи відеоспостереження як для бізнесу, так і, наприклад, для будинку і квартири. Встановлення камер відеоспостереження на об’єкті автоматично підвищує його рівень безпеки. Камери відеоспостереження здатні якщо не запобігти зломи і крадіжки, то точно їх зафіксувати, що стане незаперечним доказом. Відеоспостереження в організації стимулює працівників більш ефективно виконувати свої обов’язки, так як навряд чи хтось бажає бути поміченим без справи в розпал робочого дня. А якщо виникла якась суперечлива ситуація, то і тут камери відеоспостереження зможуть допомогти. Відеозапис всього, що відбувається, а особливо зі звуковим супроводом здатна стати вирішенням багатьох конфліктів.

Особливо цікавим і корисним інструментом у системі безпеки служить віддалене відеоспостереження за допомогою інтернету. Сучасні хмарні сервіси дозволяють контролювати все, що відбувається на об’єкті з будь-якої точки земної кулі і не тільки. Для користувача також відкривається доступ до архівних записів. Користувач у режимі реального часу, наприклад, перебуваючи у відпустці в іншій країні, може постійно тримати під контролем робочий процес навіть за допомогою мобільного телефону. Наприклад, розробники універсального хмарного сервісу Cambat надають користувачам спеціальний додаток для смартфона, яка забезпечує зручний процес спостереження за об’єктом. Крім того, при необхідності користувач може відкрити доступ до перегляду камер відеоспостереження іншій особі. Це можливо за допомогою функції хмарного сервісу «надання доступу«. Користувач самостійно може контролювати час доступу та вибір пристроїв.

Аналізуючи всі можливості сучасного відеоспостереження, які можуть бути використані для ведення бізнесу, варто обов’язково врахувати всі переваги таких систем відеоспостереження. Нові технології значно більш функціональні, ніж старе обладнання, тому в тому випадку, якщо є можливість удосконалити існуючу систему відеоспостереження, не варто упускати.