Важливі складові для інтернет відеоспостереження

0
290

Відеоспостереження в режимі онлайн або відеоспостереження з використанням інтернет-підключення на увазі під собою відтворення і передачу якісного відеосигналу будь мережі IP відеоспостереження або інтернету. Завдяки подібній організації відеосистеми користувачі отримують можливість мати доступ до відеокамер в будь-який час доби. Виконати перегляд інформації, що цікавить, можна з будь-якого комп’ютера, планшета або телефону. Системи відеоспостереження, побудовані на підставі сучасних високотехнологічних ip-камер здатні забезпечити користувача якісним зображенням і можуть бути використані для рішення різних завдань.

HD-SDI сигнал може бути переданий через бездротову або ip мережу. У повністю цифрових відеосистем картинка, отримана з мережевих камер відеоспостереження оцифровується один раз, немає необхідності в перетворенні, а зображення ніяким чином не буде зіпсовано. Якщо порівнювати аналогові та цифрові системи відеоспостереження, то в останніх набагато простіше відбувається процес збереження та вилучення даних.

Технології ip відеоспостереження розвиваються досить швидко. Для того, щоб система відеоспостереження мала багатофункціональні можливості використовують програмне забезпечення NVR. Подібне програмне забезпечення дозволяє виконувати відеоперегляд, запис в архів для проведення подальшого аналізу даних з ip-камер відеоспостереження. Як правило, при використанні такого програмного забезпечення у користувачів не виникає яких-небудь складнощів, так як програма має досить простий і всім зрозумілий інтерфейс.

Мережевий відеореєстратор NVR являє собою рекордер на основі IP, функціональність якого полягає у відеозапису та зберігання даних, отриманих з ip відеокамер з використанням жорсткого диска з великим об’ємом. Відеоінформацію можна скопіювати, наприклад, на диск, USB флеш-накопичувач або будь-яке інше пристрій для запису даних. NVR не має спеціального апаратного відеозахоплення і може функціонувати окремо від комп’ютера або будь-яких інших операційних систем. Це пов’язано з тим, що сам NVR оснащений вбудованою операційною системою. Мережевий відеореєстратор має істотну відмінність від звичайних DVR. Різниця полягає в тому, що при використанні DVR, обробка відеосигналу, його кодування відбувається в самому відеореєстраторові. З NVR ситуація зовсім інша. Всі ці процеси відбуваються у відеокамері, а на NVR надходить вже оброблена інформація для зберігання і віддаленого доступу. Мережеві системи відеоспостереження можуть бути використані для спостереження на різних об’єктах, у тому числі і для домашнього відеоспостереження.

На деяких об’єктах встановлюються гібридні системи відеоспостереження, до складу яких входять як аналогові, так і ip камери відеоспостереження. У таких випадках застосовуються і гібридні NVR/DVR. Такі пристрої можуть функціонувати в різних режимах. Таке обладнання може допомогти зробити користувачеві вибір на користь однієї якийсь відеосистеми, як правило, цифровий.