Забезпечення харчуванням ip-камер відеоспостереження

0
159

Для стабільного функціонування системи відеоспостереження має бути грамотно організовано забезпечення електроживленням пристроїв. З-за того, що вийде з ладу подача живлення, відеосистема навіть з самого вдосконаленого обладнання не зможе виконувати свої функції.

Найчастіше сучасні системи відеоспостереження будуються на основі ip-камер відеоспостереження. За рахунок високого дозволу такі пристрої здатні передавати якісне зображення, але і для їх роботи необхідно забезпечити безперервну подачу живлення.

Всі системи відеоспостереження діляться на два типи: внутрішні і зовнішні. В роботі внутрішніх відеосистем харчуванням забезпечується тільки відеокамера, а для систем зовнішнього відеоспостереження ще потрібна енергія і для підігріву термокожуха, і для використання ІЧ-підсвічування в умовах поганої освітленості.

Найпоширенішим способом забезпечення харчуванням ip-пристроїв відеозйомки є застосування технології PoE. Особливість цієї технології полягає в тому, що та забезпечення обладнання електроживленням і передача інформації виконується за рахунок одного кабелю. Для розведення відеосистеми застосовується кабель UTP з чотирма витими парами. При такій організації системи відеоспостереження немає необхідності в придбанні додаткових кабельних з’єднань, що дозволяє знизити загальні фінансові витрати на систему. Використання PoE-технології має важливий недолік — обмеження по довжині кабелю Ethernet. Воно становить 100 метрів.

Часто при організації системи відеоспостереження виникає необхідність в розміщенні обладнання на більш довгих відстанях. Для того, щоб вирішити цю проблему застосовують додаткові пристрої — PoE репитеры. Це пристрій приймає відеосигнал і напруга, а також передає їх за допомогою кабелю Ethernet до іншого пристрою. Таким чином можна істотно збільшити відстань до відеокамери.

Також існують автономні камери відеоспостереження. Вони працюють на батарейках або від акумулятора і можуть бути включені в систему відеоспостереження для різних пристроїв. Запис всіх отриманих даних виконується на вбудовану карту пам’яті. Для того щоб виключити запис непотрібної інформації камери оснащені датчиком руху, по якій пристрій переходить в активний режим.