Охоронне відеоспостереження

0
146

Головною метою встановлення системи відеоспостереження для фіксації подій є контроль і забезпечення безпеки на об’єкті. Встановлені камери відеоспостереження дозволяють контролювати пропуск на територію людей з метою запобігання незаконного проникнення зловмисників. Завдяки постійному контролю можна уникнути виникнення крадіжки майна та інших дій, що можуть завдати шкоди об’єкту. Головним плюсом використання камер відеоспостереження є те, що ці пристрої здатні вести цілодобову зйомку всього, що відбувається і, відповідно, відеозапис буде містити повну інформацію без будь-яких пропусків. Такі можливості і роблять систему більш ефективною ніж контроль ситуації охоронцем, який в будь-який час може відлучитися з робочого місця чи буде захоплений телефонною розмовою. А в тому випадку, якщо площа об’єкта досить велика, то камери відеоспостереження здатні замінити велику кількість співробітників, а рівень контролю при цьому буде на високому рівні.

Звичайно ж, встановлені системи відеоспостереження здатні полегшити роботу всієї системи безпеки на об’єкті. Камери відеоспостереження допомагають вести спостереження на різних частинах об’єкта одночасно, завдяки чому охоронцю не потрібно постійно переміщатися по території об’єкта. В першу чергу, йому необхідно ретельно контролювати події, що відбуваються на екрані монітора і своєчасно вживати необхідні дії. Якщо сталося якесь правопорушення, то відеозапису здатні надати всі необхідні докази. Сучасні системи, які відповідають за безпеку об’єкта, оснащені видеоаналитикой, яка завдяки своїм можливостям здатна ще більше скоротити присутність людини для ведення контролю на об’єкті. Наприклад, деякі камери відеоспостереження мають детектори руху, здатні ідентифікувати певний об’єкт та інше. Системи відеоспостереження із застосуванням таких пристроїв називають інтелектуальними. Зрозуміло, сказати, що за допомогою сучасного обладнання можна повністю виключити людське участь у системі безпеки неможливо. Техніка здатна полегшити весь процес, але остаточне прийняття рішень в різних ситуаціях і раніше лежить на людині.

Робота систем відеоспостереження може бути поєднана з іншими системами безпеки, але сказати, що вона здатна замінити яку-небудь з них, звичайно ж, не можна. Кожна з систем безпеки виконує певні функції, але вони можуть ефективно взаємодіяти один з одним для виконання єдиної мети — забезпечення безпеки на об’єкті. Як правило, загальна система безпеки включає не тільки систему відеоспостереження, але і систему контролю і управління доступом, системи пожежної безпеки і т. д. Такі методи дозволяють забезпечити роботу максимально ефективної системи безпеки на об’єкті.

Система відеоспостереження є складовою загальної системи безпеки, але досить важливою, за якою закріплені певні завдання. Відеоспостереження не здатне повністю замінити всі системи, що відповідають за безпеку об’єкта, але і виключити його використання не можна. Камери відеоспостереження здатні значно підвищити рівень безпеки на об’єкті, а також вважаються перевіреним способом забезпечення контролю за подіями.