Де краще зберігати відеозаписи: в хмарі або на жорсткому диску?

0
29

Перше питання, яке виникає у людини при використанні системи відеоспостереження, найчастіше пов’язаний із збереженням відеозаписів, отриманих з камер відеоспостереження. Користувач часто турбується про те, наскільки дані будуть захищені від крадіжки, протиправного доступу третіх осіб, а також яким чином буде надаватися доступ до архівних записів. Стандартний спосіб збереження всієї інформації — це використання відеореєстраторів та зберігання записів на жорстких дисках. Але з розвитком сучасних технологій стали широко використовуватися хмарні сервіси відеоспостереження, де в якості жорсткого диска виступає хмарне сховище, куди надходять всі записи з камер відеоспостереження. Доступ до такого архіву здійснюється дистанційно за допомогою інтернет-з’єднання.

Кожен хмарний сервіс відеоспостереження може мати свої особливості. Один здатний підтримувати обладнання тільки одного виробника, а іншої — може працювати з пристроями будь-яких марок. Прикладом такого хмарного сервісу служить хмарне рішення від компанії Cambat. Цей хмарний сервіс не має жодних обмежень у виборі обладнання. Хмарний сервіс дозволяє користувачеві мати віддалений доступ до всіх камер відеоспостереження і хмарному архіву з будь-якої точки земної кулі і абсолютно з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету.

Відеозапису, які зберігаються в хмарному архіві надійно захищені за допомогою алгоритмів шифрування з використанням протоколу ssl. Доступ до архівних даних стає доступним лише після введення логіна і пароля. При використанні жорсткого диска для зберігання інформації користувач ризикує втратити дані у тому випадку, якщо обладнання вийде з ладу або буде вкрадено. Для хмарного відеоспостереження такі проблеми не характерні.

Крім того, хмарне відеоспостереження має різні додаткові можливості:

  • можна зробити пряму трансляцію на сайті організації, що дозволить підвищити лояльність клієнтів або відвідувачів;
  • існує функція надання додаткового доступу до відеокамер, тобто користувач може за своїм бажанням відкрити комусь доступ до камер відеоспостереження;
  • користувачеві можуть приходити повідомлення про ту чи іншу подію, що сталася на об’єкті.

Виходячи з усього сказаного, можна зробити висновок, що хмарні технології поступово набирають популярність і, можливо, в майбутньому будуть займати одне з лідируючих місць в системах відеоспостереження. Хмарне відеоспостереження дає можливість мати зручну і просту систему безпеки без придбання зайвого обладнання.