Функції 2DNR і 3DNR

0
188

Повне значення 3DNR — 3D adaptive Noise Reduction Filter. Це являє собою технологію, яка призначена для придушення шумів на зображенні, що проявляються, з-за низького рівня освітленості в момент відеозйомки. Одним з основних елементів у роботі відеосистеми є саме шумозаглушення. Наявність шумів на зображенні робить її значно гірше, що ускладнює процес обробки відеосигналу після запису.

Шумозаглушення буває двох видів: двовимірне 2DNR і тривимірне 3DNR. Крім того, двовимірне поділяється на тимчасове і просторове.

Просторовий фільтр здійснює аналіз зображення і відеосигналу виключно в просторовій області. Як правило, дані, що відносяться до тимчасового напрямку він не бере до уваги.

При використанні тимчасового фільтра проводиться аналіз пікселів картинки у тимчасовому напрямку. Тимчасове шумозаглушення здатне використовувати компенсаційний метод фільтрації або адаптивний. При адаптивному методі відбувається дослідження пікселів, розташованих на однаковій позиції, але в різних кадрах. Компенсаційний метод характеризується проведенням аналізу траєкторії пересування груп пікселів. У процесі аналізу застосовуються фактичні дані, які були отримані в момент оцінки руху. Є деякі мінуси, властиві 2DNR методом шумозаглушення. В процесі обробки відеосигналу деталізація картинки погіршується.

При використанні 3DNR відбувається аналіз великої кількості послідовних кадрів з використанням часової фільтрації. За допомогою цього методу можна з’ясувати ступінь відмінності між пікселями у попередніх кадрах і поточному кадрі. Далі відбувається установка вектора руху, необхідного для руху в даному кадрі. Також з допомогою 3DNR здійснюється оцінку інших викривлень, що мають відношення до пікселю у відповідному кадрі. У підсумку, 3DNR фільтр виявляє результат із середнього числа в поточному кадрі, беручи до уваги пікселі наступного кадру, а також результати оцінки шуму, компенсації руху. В цілому, даний метод дає можливість отримати зображення високої якості, навіть якщо на об’єкті в момент зйомки було погане освітлення.