Підходи та обгрунтування при побудові ip відеоспостереження

0
174

Одним з популярних напрямів відеоспостереження є технологія ip відеоспостереження. IP обладнання для систем відеоспостереження вже давно широко користується попитом. Зрозуміло, найбільш важливе питання, яке іноді викликає деякі складнощі, — це вибір необхідних пристроїв. В даний час на ринку відеоспостереження представлено багато пристроїв, що володіють різними технічними характеристиками. У порівнянні з аналоговими пристроями, ip камери відеоспостереження мають більш складну будову, більшу функціональність і відмінності між собою.

При побудові системи відеоспостереження перед кожним користувачем стоїть завдання вибору камер відеоспостереження. Існують певні підходи в цьому питанні. Як і аналогові пристрої, ip камери відеоспостереження, можуть бути зовнішнього та внутрішнього застосування, провідні та безпровідні та інше. Універсальних пристроїв не існує, тому вибір робиться на підставі умов, у яких буде використовуватися обладнання. Що стосується вартості камери відеоспостереження, то слід вибирати пристрої, які за ціною будуть відповідати своїм функціональним можливостям.

Рівень якості камери відеоспостереження можна оцінити за допомогою таких показників: якість переданої картинки, надійність в експлуатації, якість кодування відеозображення. Крім того, обов’язково потрібно звернути увагу на функціонал пристрою і прикладене програмне забезпечення.

Матриці камер відеоспостереження відрізняються між собою за дозволом, чутливості, кольору, співвідношенням сигнал/шум. Якщо говорити про дозвіл, то чим вище цей параметр, тим детальніше зображення отримає користувач. Матриці можуть бути CCD, які використовувалися в аналогових камер відеоспостереження, а також CMOS, застосування яких стала поширене з виникненням ip відеоспостереження. Матриці CCD характеризуються гарною передачею кольору , високим рівнем чутливості, широким динамічним діапазоном. Недоліками використання CMOS матриць вважається високий рівень шуму і невисокий динамічний діапазон. До плюсів CMOS матриці можна віднести те, що на ринку представлені різні пристрої з мегапіксельними матрицями, які мають доступну вартість.

Якщо система відеоспостереження встановлюється в приміщенні, де буде достатній рівень освітленості, то цілком підходящим варіантом буде використання камери з матрицями CMOS мегапіксельного або стандартного дозволу. Якщо рівень освітлення поганий на об’єкті, то тоді слід встановлювати камери з матрицями CCD стандартного дозволу або з новим поколінням чутливих CMOS матриць мегапіксельного дозволу. У тому випадку, якщо відеоспостереження буде вестися за межами приміщення для таких цілей підійдуть відеокамери з високочутливими матрицями CMOS, механічним ІЧ-фільтром і об’єктивом з автодіафрагмою, але це в тому випадку, якщо освітленість на цій території буде достатньою. Нерідко при вуличному відеоспостереження користувач стикається з проблемами освітленості об’єкта. Якщо освітлення недостатнє, або зовсім відсутня, то необхідно придбати камери з матрицями CCD стандартного або мегапіксельного дозволу і об’єктивом з автодіафрагмою.