Основні переваги та області застосування відеоаналітікі

0
386

Попит користувачів на використання відеоаналітікі досить високий. Існує безліч компаній-розробників системи яких успішно використовуються для відеоспостереження і забезпечення безпеки на об’єкті. Головною перевагою використання відеоаналітікі є те, що з’являється можливість без участі людини автоматично здійснити відбір метаданих із загального потоку відеоданих. Звичайні системи відеоспостереження, зрозуміло, не здатні впоратися з таким завданням. Метадані, які отримані за допомогою відеоаналітікі можуть бути використані для виконання певного пошуку в архівних записах, надсилання повідомлень та збору статистичної інформації.

Використання відеоаналітікі дає можливість скоротити витрати на відеомоніторинг. У системі відеоспостереження з використанням відеоаналітікі зменшується рівень впливу людського фактора у виявленні певних моментів, а також скорочується час реагування на ту чи іншу подію. За допомогою фільтрації вей інформації, отриманої з камер відеоспостереження, можна значно скоротити навантаження на канали зв’язку та архіви.

Система відеоаналітікі має деякі проблеми в своєму функціонуванні. Головним недоліком є те, що досить часто трапляються помилкові спрацьовування. Таку проблему можна з часом вирішити з допомогою поліпшення алгоритмів відеоаналізу. Ще одним недоліком можна назвати ціну впровадження відеоаналітікі.

Основні переваги та області застосування відеоаналітікіУ зв’язку з досить гарним рівнем ефективності систем відеоаналітікі ми можемо зустріти її застосування в самих різних областях. Системи відеоспостереження з функціями відеоаналітікі використовуються в громадському транспорті. Прикладом такого застосування є: підрахунок кількості пасажирів, виявлення людей в заборонених місцях, виявлення залишеного без нагляду будь-якого предмета, розпізнавання номерних знаків транспортних засобів. Напевно багато хто чув про такий проект, як безпечне місто. Це ще один варіант використання відеоаналітікі. Безпечний місто — це програмний комплекс, який за допомогою системи відеоаналітікі дозволяє швидко відреагувати на різні неординарні ситуації, а також сприяє їх своєчасному вирішенню.

Видеоаналитика дозволяє забезпечувати безпеку на території промислових підприємств, у тому числі з високим рівнем небезпеки. Системи відеоспостереження дозволяють контролювати периметр об’єкта, виявити вогонь або дим, контролювати роботу персоналу.

В торгових і банківських установах також має місце застосування відеоаналітікі. У фінансових організаціях, кафе видеоаналитика допомагає підрахувати кількість клієнтів, проаналізувати черзі на касі і ін Крім цього, у сфері розваг та спорті видеоаналитика потрібна для підрахунку кількості відвідувачів або вболівальників, для виявлення великого скупчення людей або виникнення бійки серед присутніх.