Пінхол камери відеоспостереження

0
211

Серед людей, які в тій чи іншій мірі пов’язані з відеоспостереженням, часто можна почути таке поняття як пінхол камера. Найчастіше мова про таких камерах йде при обговоренні систем прихованого відеоспостереження. Отже, що ж це за пристрій?

Термін пінхол прийшов до нас з англійської мови. У перекладі на російську мову означає мініатюрний отвір, або, іншими словами, отвір розміром з шпильку. Це поняття з’явилося в системі відеоспостереження від стандартних фотоапаратів. Як раз таким об’єктивом зараз оснащені нинішні пінхол відеокамери. Досить активно користуються попитом такі пристрої, коли мова йде про створення системи прихованого відеоспостереження. Головною перевагою пінхол камер є їх мініатюрний розмір, що можливо завдяки застосуванню в будові пристрою пінхол об’єктива. Картинка, отримана за такий відеокамери досить хорошої якості, має достатній рівень глибини різкості.

Що стосується технічних характеристик пристрою, то фокусна відстань пінхол об’єктива, що використовується у міні відеокамерах, становить 4,3 мм. Якщо цей параметр перевести в градуси огляду, то він складе 62 градуси по горизонталі. Дані характеристики підходять для експлуатації такого обладнання в приміщеннях маленького розміру, квартирах, кімнатах, в під’їзді багатоквартирного будинку та на інших об’єктах.

У відеоспостереженні існує поділ пинхольных об’єктивів на три типи. Перший тип має вигляд повного конуса. Його позначення — Р4, що ми можемо побачити на артикулі відеокамери. Другий тип являє собою усічений конус і має позначення Р1. Останній — це плоский пінхол, що має позначення Р3. Поділ об’єктивів на кілька типів дає можливість використовувати їх як у корпусних міні камерах, так і модульних пристроях відеоспостереження. Дане обладнання незамінне для побудови систем прихованого відеоспостереження на об’єкті.

Використання систем прихованого спостереження регулюється законодавством. У вільному продажу можна зустріти пінхол відеокамери, так як вони відносяться до засобів спеціальних технічних служб. Правомірним вважається застосування таких камер тільки спецслужбами для виконання службових завдань. Такі законодавчі обмеження викликають масу суперечок, оскільки подібні камери встановлені в сучасних мобільних телефонах, відеодомофоні, які не є забороненими до використання пристроями.