Головні функції сервера відеоспостереження

0
115

Одним з важливих елементів, що входять до складу системи відеоспостереження, є сервер відеоспостереження. Це обладнання виконує обробку та аналізує відео, що надходить з камер відеоспостереження, керує іншими підсистемами, що входять в комплекс безпеки, реагує на тривожні події.

Виробники, які займаються виробництвом устаткування для систем відеоспостереження, як правило, вказують безліч різних функцій, які здатна виконувати той або інший пристрій. Звичайного користувачі не завжди зрозумілий такий список можливостей, і не завжди зрозуміло наскільки важливо наявність тієї чи іншої функції у конкретного обладнання. Ми опишемо головні функції, якими повинен володіти будь-який сервер системи відеоспостереження.

  • Швидка установка і масштабування. При використанні програмного забезпечення не повинно виникати ніяких складностей з швидкою установкою. Крім того, в процесі розширення мережі, коли потрібно додати новий сервер або обладнання, не повинно виникнути жодних проблем. Процес підключення нових пристроїв повинен проводиться на автоматичному рівні.
  • Простий процес управління і безпеку такої системи. Процес управління обладнанням повинен бути досить простим. Співробітник, відповідальний за функціонування системи відеоспостереження повинен мати можливість легко керувати будь-камерою відеоспостереження, що входить до складу системи. Для забезпечення безпечної роботи системи необхідно використовувати багаторівневу систему паролів, а також тримати під контролем доступ співробітників до системи.
  • Максимально ефективне функціонування ip-відеокамер і підключених датчиків. Багато сучасні моделі ip-камер відеоспостереження здатні забезпечувати двосторонню передачу звуку. З допомогою таких пристроїв співробітник служби безпеки може робити різні оповіщення без використання додаткового обладнання для переговорів. У будь-якому випадку повинна працювати функція віддаленого запису, за допомогою якої, під час відсутності зв’язку, відеокамера запише всі події, що відбуваються на вбудовану карту пам’яті. Професійні ip-камери відеоспостереження мають спеціальні входи і виходи, з допомогою яких можна приєднати таке додаткове устаткування, як різні датчики, електронні замки, пожежні датчики та ін Крім того, за допомогою сервера повинна бути можливість керувати всім цим обладнанням.
  • Своєчасне реагування. Сервер повинен реагувати на виникнення тривожної ситуації з допомогою сигналу або відправкою повідомлення. Про події користувач повинен своєчасно отримувати сповіщення. Повідомлення можуть бути у вигляді листа, надісланого на електронну пошту, або у вигляді смс-повідомлення на мобільний телефон.
  • Видеоаналитика. Сервер повинен володіти інтелектуальними функціями для проведення аналізу отриманого відео. Повинна бути можливість виконати пошук потрібного об’єкта за вказаними параметрами. За рахунок коштів редагування повинна бути можливість вибрати зображення низької якості і поліпшити його, а також приховати певну інформацію.