Програмне забезпечення для проектування систем відеоспостереження

0
262

Одним з етапів створення системи відеоспостереження на об’єкті є її проектування. В даний час можна знайти безліч організацій, які займаються комплексною діяльністю у сфері безпеки, а також фірми, профільною діяльністю яких є саме проектування систем відеоспостереження. Як правило, подібні організації використовують спеціалізоване програмне забезпечення для побудови проектів на об’єкті. В таких цілях можуть бути використані особисті розробки таких організацій, програми, які розроблені фірмами-виробниками обладнання, а також універсальні програми.

Використання програмного забезпечення для створення проекту дозволяє зробити цей процес більш швидким і виключити велику кількість обчислень і іншого. Програмне забезпечення здатне вирішити наступні завдання:

  • можливо узгодити зони огляду для всіх камер відеоспостереження, враховуючи їх місце розташування на плані об’єкта. Крім цього, програма може враховувати також місцезнаходження інших пристроїв і інші різні деталі.
  • організація списку обладнання, яке буде використано в системі відеоспостереження;
  • план прокладки кабельних з’єднань на об’єкті, а також підбір необхідних для конкретного об’єкта кабелів;
  • формування схеми електричних підключень для обладнання на об’єкті;
  • створення детального документального супроводу проекту.

У зв’язку з тим, що процес проектування системи відеоспостереження досить складний і вимагає великих трудових витрат, деякі проектувальники створюють особисті програмні розробки, здатні спростити весь процес. Як правило, такі розробки представляють прості програмки або навіть електронні таблиці, які використовуються локально. Але, крім цього, є деякі випадки, коли подібного роду напрацювання фахівців розміщуються в інтернеті.

До таких програм можна віднести різноманітні онлайн-калькулятори, які можуть бути використані для підбору обладнання. Наприклад, з їх допомогою можна підібрати камери відеоспостереження або електронні таблиці.

Якщо програмне забезпечення для проектування створено проектувальниками, надається фірмою-виробником обладнання або мова йде про комплексні програми, що використовуються в проектуванні, то, зазвичай, дані варіанти надаються для використання за певну оплату. Кожне з рішень для проектування систем відеоспостереження може значно відрізнятися один від одного по функціональним можливостям, а також за підходом до вирішення багатьох питань.

В даний час немає якого-небудь програмного рішення, яке можна було б назвати оптимальним і придатним для вирішення різного роду завдань. Різні фахівці в розробці програмного забезпечення для проектування систем відеоспостереження ґрунтуються на своєму особистому досвіді для створення своїх рішень у цій сфері.