Принципи побудови систем відеоспостереження

0
433

Багато користувачів, створюючи систему відеоспостереження на об’єкті, прагнуть встановити якомога більше відеокамер, щоб кожен метр території знаходився під контролем. Зрозуміло, величезну кількість камер відеоспостереження вражає, але необхідно оцінити реальну необхідність у такій моделі побудови системи безпеки. Інші користувачі будують систему відеоспостереження за абсолютно протилежним принципом. Використовують мінімальний набір обладнання, яке встановлено в найбільш необхідних місцях. У деяких випадках система відеоспостереження з меншим набором відеообладнання може виявитися більш ефективною.

Системи відеоспостереження, які користувач будує за принципом максимальної завантаженості об’єкта камерами, як правило, включають велику кількість обладнання, а також операторів, що спостерігають за всім, що відбувається за моніторами. Звичайно ж, повний контроль на об’єкті має багато плюсів, але є і певні складнощі, пов’язані з використанням таких великих систем відеоспостереження:

  • масштабні системи відеоспостереження ведуть до утворення великої кількості відеозаписів, що веде до виникнення питання зберігання всієї цієї інформації;
  • для того, щоб обробити велику кількість даних, що надходять з камер відеоспостереження, потрібна велика кількість співробітників;
  • необхідність проведення аналізу великої кількості інформації для пошуку потрібних даних.

Їли за основу узятий інший принцип побудови системи відеоспостереження, коли спостереження ведеться за найбільш важливими територіями на об’єкті, то тут і кількість моніторів, і кількість операторів значно менше. Такий підхід дає можливість більш ефективно вести спостереження за пріоритетними територіями. При такій побудові системи відеоспостереження також є певні моменти, на які варто звернути увагу. Від персоналу вимагається високий рівень кваліфікації, так як така система відеоспостереження, в першу чергу, спрямована на виявлення і запобігання протиправних подій, а не на пошук вже сталося в архіві відеозаписів.

На деяких об’єктах створюється дворівнева система відеоспостереження. Ведеться відеоспостереження і за конкретними територіями, а також за загальною картиною всього, що відбувається. Така система дозволяє мати уявлення про всі події, але і при необхідності мати детальну інформацію. Є певні питання, на які варто звернути увагу при створенні системи відеоспостереження на об’єкті, не залежно від принципу її побудови:

  • повинні бути чітко поставлені завдання для операторів, які необхідно виконати протягом дня;
  • встановлення пріоритетів у веденні спостереження на об’єкті, тобто необхідно вибрати більш важливі питання, на які оператори будуть приділяти більше уваги;
  • використання інтелектуальних систем безпеки для виключення помилкових тривог.

Система відеоспостереження для забезпечення безпеки на об’єкті завжди встановлюється з урахуванням індивідуальних параметрів і вимог. Тому, не варто вважати, що чим більше камер відеоспостереження буде встановлено, тим ефективніше буде робота. Необхідно враховувати багато факторів у роботі системи відеоспостереження, що впливають на безпеку об’єкта в цілому.