Принципи побудови систем відеоспостереження

0
98

Багато користувачів, створюючи систему відеоспостереження на об’єкті, прагнуть встановити якомога більше відеокамер, щоб кожен метр території знаходився під контролем. Зрозуміло, величезну кількість камер відеоспостереження вражає, але необхідно оцінити реальну необхідність у такій моделі побудови системи безпеки. Інші користувачі будують систему відеоспостереження за абсолютно протилежним принципом. Використовують мінімальний набір обладнання, яке встановлено в найбільш необхідних місцях. У деяких випадках система відеоспостереження з меншим набором відеообладнання може виявитися більш ефективною.

Системи відеоспостереження, які користувач будує за принципом максимальної завантаженості об’єкта камерами, як правило, включають велику кількість обладнання, а також операторів, що спостерігають за всім, що відбувається за моніторами. Звичайно ж, повний контроль на об’єкті має багато плюсів, але є і певні складнощі, пов’язані з використанням таких великих систем відеоспостереження:

  • масштабні системи відеоспостереження ведуть до утворення великої кількості відеозаписів, що веде до виникнення питання зберігання всієї цієї інформації;
  • для того, щоб обробити велику кількість даних, що надходять з камер відеоспостереження, потрібна велика кількість співробітників;
  • необхідність проведення аналізу великої кількості інформації для пошуку потрібних даних.

Їли за основу узятий інший принцип побудови системи відеоспостереження, коли спостереження ведеться за найбільш важливими територіями на об’єкті, то тут і кількість моніторів, і кількість операторів значно менше. Такий підхід дає можливість більш ефективно вести спостереження за пріоритетними територіями. При такій побудові системи відеоспостереження також є певні моменти, на які варто звернути увагу. Від персоналу вимагається високий рівень кваліфікації, так як така система відеоспостереження, в першу чергу, спрямована на виявлення і запобігання протиправних подій, а не на пошук вже сталося в архіві відеозаписів.

На деяких об’єктах створюється дворівнева система відеоспостереження. Ведеться відеоспостереження і за конкретними територіями, а також за загальною картиною всього, що відбувається. Така система дозволяє мати уявлення про всі події, але і при необхідності мати детальну інформацію. Є певні питання, на які варто звернути увагу при створенні системи відеоспостереження на об’єкті, не залежно від принципу її побудови:

  • повинні бути чітко поставлені завдання для операторів, які необхідно виконати протягом дня;
  • встановлення пріоритетів у веденні спостереження на об’єкті, тобто необхідно вибрати більш важливі питання, на які оператори будуть приділяти більше уваги;
  • використання інтелектуальних систем безпеки для виключення помилкових тривог.

Система відеоспостереження для забезпечення безпеки на об’єкті завжди встановлюється з урахуванням індивідуальних параметрів і вимог. Тому, не варто вважати, що чим більше камер відеоспостереження буде встановлено, тим ефективніше буде робота. Необхідно враховувати багато факторів у роботі системи відеоспостереження, що впливають на безпеку об’єкта в цілому.