Можливі поломки камер відеоспостереження

0
271

На жаль, ймовірність того, що користувач може зіткнутися з поломкою відеообладнання, не можна прирівняти до нуля. Звичайно ж, як ефективно і довго прослужить вся система залежить від безлічі факторів. Важливу роль в процесі роботи відіграє і якість встановленого обладнання, і сам процес монтажу, наскільки професійно все було виконано, і, природно, наскільки правильно експлуатувалося обладнання, в яких умовах.

Система відеоспостереження являє собою цілий механізм, робота якого складається з взаємодії багатьох пристроїв. Але будь-яка система може дати збої. У роботі системи відеоспостереження можливі наступні причини порушень в роботі:

  • відсутність зображення на моніторі. Якщо з’явилася така проблема, перш за все, слід перевірити, чи немає збоїв у подачі живлення до монітора, а також провести перевірку роботи самої мережі. Якщо в подачі живлення порушень не було виявлено, то слід зробити висновок, що поломка криється в самому моніторі.
  • збій в роботі камери відеоспостереження. Як правило, в систему відеоспостереження, входить кілька камер відеоспостереження. Якщо одна з них перестала функціонувати, спочатку необхідно перевірити всі роз’єми регістра BNC. Якщо це не виправило ситуацію, то тоді потрібно перевірити напругу в самій мережі за допомогою спеціального тестеру. Ще однією причиною збою в роботі камери може бути обрив кабелю. Справність кабелю можна перевірити аналогічно перевірці напруги в мережі. Якщо ніяких несправностей виявлено не було, то швидше за все проблема в самій камері.
  • мерехтіння і перешкоди на зображенні. Найчастіше така проблема є результатом поганого з’єднання кабелів, або, як варіант, пошкодження ізоляції на якомусь кабелі. Для усунення несправності треба перевірити якість ізоляції проводів, а при виявленні пошкоджень провести обмотку таких ділянок.
  • дані, отримані з камер відеоспостереження не зберігаються. Для вирішення цієї проблеми потрібно буде провести форматування жорсткого диска, який підключений до системи відеоспостереження або провести настройку HDD. Причина може бути в тому, що пристрій не розпізнає накопичувач.
  • ІК-камера перестала працювати в темний час доби. Тут причина поломки криється в датчику світла. В цьому випадку потрібно перевірити з’єднання між камерою і ІК-датчиком. Якщо з’єднання справні, то проблема в лампі ІЧ-датчика, яку, ймовірно, потрібно замінити.
  • Відеореєстратор відмовляється працювати. Спочатку потрібно перевірити напругу в мережі і перевірити наявність різних дефектів. Якщо нічого не було виявлено, то без допомоги сервісу по обслуговуванню відеообладнання тут, на жаль, не обійтися.

В цілому, необхідно регулярно проводити профілактичне обслуговування устаткування, щоб надалі не погіршувати стан техніки. При правильному обслуговуванні і використанні будь-яке обладнання послужить довго і ефективно.