Особливості встановлення нічних камер відеоспостереження

0
317

Для ведення спостереження в нічний час доби можуть використовуватися різні пристрої. Ми розглянемо найбільш поширені технічні рішення для таких цілей.

Суміщені інфрачервоні відеокамери. Такі пристрої можна назвати стандартними. До їх складу входить об’єктив камери відеоспостереження і підсвічування, що працює в ІЧ режимі. Такі пристрої досить часто знаходять застосування. Вони мають нескладну конструкцію, є можливість управляти ІЧ-підсвічуванням, а також підсвічування охоплює більшу частину території. У таких сумісних пристроїв є і деякі недоліки. З-за того, що відбивається світло від захисного скла, спостерігається засвітка матриці. Такий момент може істотно знизити чутливість відеокамери, а щоб цього уникнути багато виробників намагаються різними способами вирішити цю проблему. Наприклад, сучасні відеокамери оснащують варифокальными об’єктивами, з допомогою яких можна регулювати фокусна відстань під час установки точки огляду. Також може використовуватися ІК-фільтр, який буде занижувати ефект засвічення.

Комбіновані пристрої. Щоб виключити відображення світла від скла, можна поступити іншим способом — розмістити ІЧ-прожектор за межами корпусу. Режим підсвічування регулюють відповідно з технічними характеристиками відеокамер, приділяють увагу дальності і кутку випромінювання. Деякі сучасні пристрої вміють автоматично пристосовуватися до поточних умов. Після аналізу освітленості на об’єкті, мікроконтролер відеокамери перемкне пристрій в чорно-білий режим і включить підсвічування.

Інфрачервоний прожектор. Вибір інфрачервоних прожекторів досить великий, можна зустріти як універсальні, так і спеціалізовані пристрої, які розраховані на роботу в певні умови. Для освітлення більшій території на об’єкті використовуються ІК-прожектори. Найбільш оптимально такий варіант підсвічування підходить для територіально протяжних об’єктів.

Завжди слід враховувати, що зображення, отримане в темний час доби завжди буде поступатися за якістю картинки, отриманої в денний час. Якщо правильно налаштувати підсвічування можна значно поліпшити ситуацію. Для отримання хорошого результату, необхідно виконати наступні етапи:

  • слід забезпечити рівномірність освітлення, тоді деталі, які мають маленьку контрастність будуть чіткими;
  • кути огляду відеокамери повинні бути трохи більше ніж робочий кут ІЧ-прожектори;
  • для освітлення приміщень великої площі застосовується підсвічування з робочим кутом від 40 до 70 градусів.

Для ведення моніторингу на об’єкті в темний час доби, нічне камера відеоспостереження є незамінним пристроєм, який бере участь в охоронній діяльності. Всі деталі й особливості організації системи безпеки в цілому слід починати враховувати ще на етапі проектування.