Колір і світло в камерах відеоспостереження

0
203

Для того, щоб пристрій міг передавати кольорове зображення, камери відеоспостереження оснащують ПЗС-, КМОП — або PIXIM спільно з відсікають інфрачервоні фільтрами. Вони здатні підвищити дозвіл відеокамери, а також вплинути в кращу сторону відношення сигнал/шум.

Чорно-білі камери відеоспостереження, які використовуються в системах безпеки різних об’єктів, що розробляються на підставі чорно-білих ПЗС-матриць. ІЧ фільтр, зазвичай, відсутня. Це говорить про те, що для монохромного зображення вплив ІЧ-хвиль на спектральну характеристику не критично. Чорно-білі відеокамери оснащуються мозаїчним фільтром. Завдяки цьому такі пристрої мають підвищений рівень чутливості порівняно з кольоровим обладнанням.

Показник світлочутливості камери вимірюється в люксах. Чим краще рівень освітленості на об’єкті, тим більш якісне зображення вийде в результаті. Зазвичай, для якісної картинки потрібний рівень освітленості на об’єкті не менше 200 люкс. Якщо освітленість на об’єкті менше необхідної, то це робить більш складним процес фокусування, а зображення може вийти зашумленими або затемненим. Якщо розглядати технічні характеристики, зазначені виробником на упаковці пристрою, то чим менше значення в люксах заявлено, тим вище буде рівень світлочутливості у пристрої. Якщо відеозйомка на об’єкті планується вестися при низькому рівні освітлення або в нічний час доби, то встановлюють відеокамери з перемиканням режиму «День», «Ніч», який відбувається при досягненні певного рівня освітленості. Зйомка в режимі «Ніч» ведеться в чорно-білому режимі.

Для ведення нічної відеозйомки можуть використовуватися декілька технологій. Перший варіант — Easy Day/Night. Відеокамера проводиться на підставі кольоровий матриці з фіксованим ІЧ-фільтром. Коли рівень освітленості падає до встановленого мінімуму, відеозйомка переходить в чорно-білий формат. Чутливість відеокамери підвищується. Але при поганій освітленості таку відеокамеру використовувати не ефективно, так як вона не має чутливість в ІЧ-діапазоні. Крім того, її можна використовувати з ІЧ-підсвічуванням.

Друга технологія — відключається ІК-фільтр. Відеокамера, має режим «день/ніч», може застосовувати у вигляді чутливого елемента кольорову матрицю, а розміщений перед нею ІЧ-фільтр автоматично переміщається в момент переходу в чорно-білий режим функціонування. Завдяки цьому підвищується чутливість. Так як відсутня ІК-фільтр, то пристрій можна використовувати спільно з ІЧ-підсвічуванням.

Ще одна технологія — двухсенсорная камера спостереження. Такі камери в денний час доби ведуть зйомку з використанням кольорової матриці, а в нічний — чорно-білою. Процес перемикання між матрицями виконується в автоматичному режимі в момент досягнення певного рівня освітленості. Такі камери відеоспостереження забезпечують якісну картинку в денний час доби і високий рівень чутливості в нічний.