Відеоспостереження через інтернет. Як настроїти віддалений доступ?

0
614

Популярність систем віддаленого відеоспостереження активно росте серед користувачів. Розробка хмарних сервісів відеоспостереження дозволяє організувати таку систему для будь-якого об’єкта. Головна умова — це наявність інтернету. Активно стали застосовувати відеоспостереження через інтернет користувачі в домашніх цілях. Проста і зручна відеосистема дозволяє завжди бути в курсі подій. Наприклад, віддалене відеоспостереження — незамінний помічник у контролі за дачною ділянкою під час відсутності господарів; Ви завжди будете тримати ситуацію під контролем, залишивши дитину одного з нянею і ін. Ситуацій може бути безліч, коли камери відеоспостереження здатні відіграти суттєву роль для забезпечення безпеки.

Систему віддаленого відеоспостереження можна організувати різними способами. Розглянемо перелік необхідно обладнання та варіанти його використання. Отже, потрібні такі складові елементи:

  • ip камери відеоспостереження;
  • цифровий відеореєстратор;
  • жорсткий диск;
  • роутер;
  • ПО;
  • мережевий кабель.

Якщо планується установка простої системи відеоспостереження, то не виникне необхідність у великому наборі обладнання. Потрібно тільки IP-відеокамера і виділений для неї адресу. Такий варіант підійде, якщо у користувача немає необхідності зберігати всі відео на жорсткий диск, а потрібно лише віддалений перегляд подій.

Найпростіший варіант організації віддаленого відеоспостереження — це пряме підключення IP камери відеоспостереження за допомогою мережевого кабелю провайдера. Для того, щоб здійснити таке підключення необхідно мати виділену IP-адресу, який потрібно буде призначено і самій відеокамері. Процес не має особливих складнощів: камера підключається до комп’ютера, в пошуковому рядку браузера вводиться її ip адресу, після чого у вікні, що інтерфейсі пристрої виконуються нескладні налаштування. Після установки логіна і пароля для доступу до камери, пристрій відключають від комп’ютера і виконують підключення до мережного кабелю.

Якщо система відеоспостереження вимагає більшої кількості камер, наприклад, від двох і більш, то в систему потрібно включити роутер. Він необхідний для організації підмережі, в яку будуть входити всі камери відеоспостереження. Процес налаштування роутера схожий з окремою налаштування ip-камери. Потім потрібно виконати налаштування кожної відеокамери. Для цього потрібно виконати підключення кожного пристрою окремо до комп’ютера і вручну привласнити кожному з них ip-адресу. Останнім етапом буде встановлення з’єднання з провайдером і підключення всіх відеокамер до роутера.

Щоб розширити можливості системи відеоспостереження в неї включають відеореєстратор. Завдяки цьому устаткуванню користувач може не тільки переглядати онлайн зображення, але і вести архів з отриманими даними. Також за допомогою відеореєстратора в відеосистему можна підключити різні датчики. До архіву користувач також зможе мати віддалений доступ.

І, нарешті, останній варіант — хмарний сервіс відеоспостереження. Такий спосіб не вимагає виділеного зовнішнього ip-адреси. Принцип такої системи полягає в тому, що всі дані, що надходять з камер відеоспостереження відправляються в хмарне сховище, до якого користувач має доступ у режимі реального часу. Це найбільш простий і зручний варіант віддаленого відеоспостереження. Потрібно мінімум обладнання, мінімум часу на установку і налаштування. Користувач, не маючи особливих технічних навичок в цій сфері, з легкістю впорається з побудовою системи хмарного відеоспостереження. Одним з хмарний сервісів, який здатний забезпечити зручний процес відеоспостереження, є хмарний сервіс Cambat. До нього можна підключити різні ip-камери відеоспостереження, що забезпечує користувачу широкий вибір обладнання. Перегляд подій в режимі реального часу можливий з будь-якого пристрою, підключеного до мережі інтернет, а також в будь-якій точці світу.