Система безпеки в ювелірному магазині

0
172

При відкритті магазину ювелірних виробів, власник повинен подбати не тільки про широкому асортименті товарів, який буде представлений покупцям, але і про високий рівень безпеки на такому об’єкті. Повинні бути ретельно підготовлені всі умови для безпечного зберігання товарів, їх презентації клієнтам в процесі обслуговування.

Процес організації системи безпеки на такому об’єкті досить складний, так як необхідно грамотно поєднати і можливість високого рівня безпеки, і, одночасно, виключити порушення та обмеження правильної презентації товару покупцям. Необхідно обов’язково враховувати, що вітрини в магазині повинні привертати увагу клієнтів. Всі вітрини з ювелірними прикрасами виготовляються прозорими, для забезпечення вільного доступу до перегляду виробів. Крім того, в них встановлюється спеціальне освітлення, що допомагає оцінити зовнішній вигляд і характеристики виробів.

Всі вітрини виготовляються з протиударного скла. На кожній вітрині встановлюються замки і тривожні кнопки для швидкого виклику охорони. Вітрини повинні мати стійке положення, як правило, вони кріпляться або до стіни, або до підлоги. Не допускається наявність знімних деталей, де будуть розташовуватися прикраси, так як це значно підвищує ризик крадіжки.

Специфіка процесу продажу ювелірних виробів полягає в тому, що клієнт, як правило, приміряє сподобалося. Зрозуміло, при такій покупці клієнт ретельно розглядає прикраса з різних ракурсів, тримає його в руках. У магазинах, що працюють в даній сфері, обов’язково наявність охорони, які будуть ретельно контролювати все, що відбувається, особливо під час примірки прикрас.

Відеоспостереження в ювелірних магазинах — це обов’язкова складова системи безпеки. Відеоспостереження повинно вестися в режимі реального часу, а за всім, що відбувається повинен постійно спостерігати оператор. Камери відеоспостереження повинні бути розміщені таким чином, щоб на об’єкті відсутні сліпі зони. Обладнання підбирається з такими технічними характеристиками, які дозволять вести детальну відеозйомку у гарному якості. Система безпеки в ювелірному магазині повинна бути ретельно спроектована, щоб всі елементи ефективно функціонували, виконуючи поставлені завдання.