Технологія DWDR при нерівномірному освітленні

0
264

Якість картинки, отриманої з камери відеоспостереження, залежить не тільки від загального рівня освітленості на об’єкті, але і від того, наскільки рівномірно світло поширюється на об’єкти, які потрапляють під огляд відеокамери. Найпростіше забезпечити рівномірний розподіл світла при студійній зйомці. В таких умовах застосовуються софіти, їх потрібно тільки грамотно розставити. При інших умовах не завжди вдається досягти потрібного ефекту. Складності викликає не тільки зустрічний потік світла, наприклад, у тих випадках, коли об’єкт розташований на сонце, промені якого прямо потрапляють на об’єктив, але також, коли на об’єкті часто змінюється інтенсивність рівня освітлення. Якщо для об’єкта характерно нерівномірне освітлення, об’єкт знаходиться в тіні і є зустрічна засвітка, то отримати зображення гарної якості об’єкта без використання додаткової обробки неможливо.

Для того, щоб впоратися з такими труднощами і була розроблена технологія DWDR, що в перекладі має значення «цифровий розширений динамічний діапазон». Дана технологія призначена для отримання якісної картинки тих ділянок на досліджуваної території, які мають дуже сильне або слабке освітлення. Потрібний ефект досягається за рахунок цифрової обробки одержуваного відеосигналу. Ті ділянки кадру, які занадто затемнені, висвітлюються, а світлі, навпаки, затемняються. Обробка зображення виконується в режимі реального часу з використанням вбудованого в відеокамеру процесора. Отримана картинка, як правило, світліше ніж є насправді.

Крім цифрової обробки зображення ще є технологія апаратного WDR. В деяких випадках вона може називатися Real WDR або True WDR. Така технологія працює за допомогою спеціалізованої матриці в камері відеоспостереження, яка дозволяє зафіксувати картинку з високою частотою. Картинка, оброблена за допомогою технології апаратного WDR, виходить більш чіткої та якісної ніж з використанням DWDR. Перевагою останньої технології є те, що пристрої з такою функцією мають більш низьку ціну.