Відеоспостереження по мережі

0
266

Відеоспостереження є одним з найпоширеніших складових елементів системи безпеки в цілому на об’єкті. В даний час даний спосіб контролю стає все більш популярним не тільки в будь-яких організаціях чи на підприємствах, але і у користувачів в приватних цілях, наприклад, ведення спостереження в приватному будинку, квартирі. В даний час найпоширенішим способом організації системи відеоспостереження є ip-відеоспостереження.

Мережеве відеоспостереження передбачає під собою велику кількість технологій і додатків. Основними сферами використання систем відеоспостереження є: ведення контролю за безпекою на охоронюваному об’єкті (найбільша увага приділяється громадських місцях, що дає можливість вчасно попередити виникнення будь-яких порушень); контроль за виконанням своїх обов’язків співробітниками організацій; нагляд за дітьми та контроль роботи няні та ін Часто камери відеоспостереження можна зустріти в таких закладах, як кафе, ресторани, торгові центри. З допомогою сучасного мережевого обладнання можна забезпечити установку системи відеоспостереження навіть у важкодоступних місцях.

Системи ip-відеоспостереження, побудовані за допомогою комп’ютерної мережі дають можливість використовувати ресурси вже наявних транспортних мультисервісних мереж. Місце розташування об’єкта не грає роль. Він може знаходиться у будь-якій точці земної кулі, де є підключення до мережі інтернет. За рахунок цього ip камери відеоспостереження істотно виграють на тлі аналогового обладнання. Передача сигналу по коаксіальному кабелю обмежується відстанню в 300-500 метрів. Максимальна відстань, яку може бути при роботі з аналоговими пристроями — це 2 км. Передати сигнал по коаксіальному кабелю на таку відстань можуть тільки камери, оснащені передпідсилювачами з предкоррекцией сигналу. За допомогою мережевого обладнання можна побудувати систему відеоспостереження на об’єктах, розташованих на далекій відстані один від одного. А вести моніторинг можна в режимі реального часу з будь-якого пристрою.

Установка системи ip-відеоспостереження дозволяє значно скоротити витрати як фінансові, так і трудові, так як немає необхідності в трудомісткою прокладці кабельних з’єднань. Цифрове відеоспостереження забезпечує більшу функціональність і відкриває перед користувачем більше можливостей у процесі ведення спостереження на об’єкті. За допомогою підключення по комп’ютерній мережі стає можливим управляти поворотними камерами відеоспостереження. Завдяки мережевому відеоспостереженню користувач може керувати великою кількістю джерел відео. Із записами в цифровому форматі набагато легше працювати, а також здійснювати пошук серед архівних даних.