Способи передачі відеосигналу

0
256

Для передачі відеосигналу в системах відеоспостереження існує декілька загальновідомих варіантів. Отже, перший — це передача даних з використанням коаксіального кабелю, другий — відеосигнал надходить по кабелю «вита пара», третій — використання волоконно-оптичного кабелю.

Найменш витратний і надійний варіант — це використання коаксіального кабелю. Але крім своєї доступності, такий варіант має і певні недоліки. Якщо передача відеосигналу буде здійснюватися на великі відстані, наприклад, понад 300 метрів, то можна буде спостерігати значне погіршення якості переданого сигналу. З-за цього рівень чіткості картинки буде значно падати. Таких проблем можна уникнути за допомогою підсилювачів відеосигналу. Для цього на об’єкті на відстані кожні 250-300 метрів встановлюють таке обладнання. А установка підсилювачів відеосигналу, зрозуміло, вимагає вирішення питання з проведенням електроживлення до таких пристроїв. Фахівці в області відеоспостереження при побудові систем та підборі обладнання рекомендують застосовувати коаксіальний кабель для передачі сигналу на невеликих відстанях — до 300 метрів, де немає електромагнітних перешкод. Якщо такі умови витримані, то якість зображення практично не страждає.

Крім першого варіанту, в системах відеоспостереження часто використовується кабель «вита пара» для передачі відеосигналу. Такий спосіб дозволяє здійснювати передачу даних на відстані до 1,5 км без зниження якості зображення. Для цього немає необхідності купувати такі додаткові пристрої, як підсилювачі відеосигналу. Обладнання, яке підключається по витій парі стійке до різних зовнішніх перешкод.

Найефективнішим варіантом передачі відеосигналу є використання оптоволоконного з’єднання. Якщо система відеоспостереження заснована на такому варіанті, то можлива передача сигналу на досить великі відстані без застосування підсилювачів відеосигналу. Крім того, лінії передачі таки системах стійкі до зовнішніх перешкод. Такий варіант побудови системи відеоспостереження максимально підходить для об’єктів, які мають широке територіальне розподіл. Оптоволоконне з’єднання забезпечує передачу відеосигналу без погіршення якості.