Сучасні системи безпеки

0
240

На будь-якому підприємстві, в будь-якій організації, а також на якомусь приватному об’єкті питання безпеки завжди приділяється найбільша увага. Це перший і найголовніший момент в організації всієї роботи на об’єкті. У нинішній неспокійний час без систем захисту просто не обійтися. Якщо власники невеликих дачних ділянок намагаються забезпечити захист свого майна, то власники великих підприємств, особливо якщо мова йде про промисловому виробництві, як ніхто інший серйозно підходять до забезпечення безпеки.

Сучасні охоронні системи масово використовуються на різних об’єктах, де на них покладена функція спостереження, контролю і забезпечення безпечного функціонування діяльності організації і роботи співробітників. Крім цього, встановлені системи безпеки на об’єктах дозволяють захистити майно від непередбачених подій, впливу людського фактора.

Залежно від специфіки діяльності об’єкта, а також від призначення система безпеки може складатися з наступних комплексів обладнання: охоронна сигналізація, система пожежної безпеки, система відеоспостереження, а також забезпечення контролю доступу на об’єкт. Останнім часом все більшу популярність набирають системи відеоспостереження.

Крім свого головного призначення, різноманітні системи безпеки на об’єкті, залежно від виконуваних функцій, можна розділити на три види:

  • Пасивні системи безпеки, завдання яких полягає в інформуванні про виникнення небезпеки та визначення її типу.
  • Активні системи, які використовуються на об’єкті не лише для інформування, але також здатні активно перешкоджати загрозам, ліквідувати і попереджати появу надзвичайних подій.
  • Інтелектуальні системи безпеки на об’єкті, в роботі яких беруть участь і активне і пасивне устаткування.
  • Деякі компанії, які займаються установкою технологічний рішень, що забезпечують безпеку на об’єкті, використовують як інтегрований, так і комплексний підходи. Інтегрована система безпеки — це єдиний програмно-апаратний комплекс електронних пристроїв. А комплексна система безпеки об’єкта може включати в себе декілька самостійно функціонуючих підсистем, до яких належить система відеоспостереження на об’єкті, контроль доступу і система пожежної безпеки. Загалом, вся система безпеки, її грамотне проектування і установка відіграють досить важливу роль в діяльності підприємства. Система безпеки є невід’ємною частиною ефективного функціонування будь-якого об’єкта.