Домашнє відеоспостереження. Процес організації.

0
283

У наш неспокійний час питання забезпечення безпеки свого майна та особистої досить гостро стоїть в суспільстві. Можна різними способами намагатися захистити своє житло, але все ж найпоширеніший варіант — це встановлення системи відеоспостереження. Завдяки сучасним технологіям процес встановлення системи відеоспостереження не викликає жодних складнощів, а також не несе за собою великі фінансові витрати. Відеосистема — це найкращий інструмент контролю, який забезпечить всією необхідною інформацією про події, що відбуваються.

Раніше все обладнання ділиться на два типи: аналогові пристрої і ip-пристрою. Але перший варіант для домашнього використання менше підходить. IP-системи відеоспостереження мають більше переваг як в процесі установки, так і подальшого використання:

  • Немає необхідності купувати додаткове обладнання для перегляду подій. Вести спостереження можна з будь-якого пристрою: планшет, ноутбук, комп’ютер чи смартфон.
  • Простий монтаж, що не займає великих трудових і тимчасових витрат.
  • Можливість здійснювати різні налаштування обладнання.

Зрозуміло, перед вибором і придбанням необхідного обладнання, слід з’ясувати місця установки, а також інші умови на об’єкті, де буде функціонувати система відеоспостереження. Отже, найпершим відеопристроєм буде камера, встановлена на сходовій клітці або при вході в будинок. Це відеокамера не тільки буде знімати все, що відбувається навколо, але також може послужити свого роду психологічним інструментом. Побачивши відеокамеру, зловмисник в страху бути зафіксованим на відео, може відмовитися від вчинення злочину. На цьому етапі можуть бути наступні труднощі:

  • відсутність розеток в місці установки камери;
  • негативні природні фактори, якщо мова йде про приватному будинку;
  • ймовірність навмисного псування обладнання з боку третіх осіб.

Останні два пункти можна вирішити шляхом придбання спеціалізованого обладнання. Обов’язково потрібно купувати пристрої, оснащені ІЧ-підсвічуванням, так як без неї в темний час доби відеоспостереження буде неможливим. Наступне місце розташування камери відеоспостереження — тамбур. Вже на території самої квартири краще всього розміщувати пристрої в кожній кімнаті, а робити це таким чином, щоб під об’єктив потрапляли вікна та двері. Найкращий варіант, якщо пристрій не буде занадто кидатися в очі зайшов у кімнату людині, але при цьому буде максимально охоплювати територію.

При самостійній установці можна розмістити камеру в певному місці і перевірити отриману відеозапис, наскільки картинка відповідає вимогам користувача. Якщо розташування влаштовує, то тоді обладнання вже остаточно кріпиться у обраному місці.

Ще одне важливе питання — зберігання отриманих відеозаписів. Тут також є кілька варіантів. Вся інформація може зберігатися на будь-якому комп’ютері зі спеціалізованим програмним забезпеченням, в хмарному сховищі, ну і, нарешті, на камері з встановленою в неї картою пам’яті. У кожного з цих способів є певні переваги і недоліки.

Якщо зберігати весь записаний матеріал на домашнім комп’ютері, то користувач не може бути впевнений в тому, що сам комп’ютер не стане об’єктом крадіжки. В такому випадку всі дані про злочин будуть втрачені безповоротно. Користується популярністю хмарне відеоспостереження, коли всі дані з відеокамер надходять в хмарне сховище, до якого користувач має віддалений доступ у будь-який час доби. У цьому випадку обов’язково повинен бути забезпечений безперебійний інтернет на об’єкті. Зрозуміло, що така послуга надається на платній основі, але в цьому випадку немає необхідності купувати додаткове обладнання, крім ip-відеокамер. Якщо говорити про камери, оснащені картою пам’яті, то вони також можуть бути вкрадені, як і комп’ютер, разом з цінною інформацією. Тому, хмарний сервіс відеоспостереження — це досить оптимальний варіант для організації домашнього відеоспостереження. Його перевага не тільки в мінімальному наборі необхідного обладнання, але й зручності використання. Користувачу забезпечений цілодобовий доступ до перегляду як камер в режимі реального часу, так і всіх архівних записів. Термін зберігання даних користувач вибирає на свій розсуд. Вся інформація зашифрована, а, відповідно, надійно захищена від впливу з боку.