Домашнє, вуличне і промислове відеоспостереження. Особливості кожної з систем.

0
328

Найпоширенішими системами відеоспостереження можна назвати домашнє, вуличне і промислове відеоспостереження. Кожна із зазначених систем має певні особливості. Розглянемо їх більш докладно.

Почнемо з системи домашнього відеоспостереження. В даний час установка систем відеоспостереження в приватних будинках і квартирах стає досить поширеним явищем. В першу чергу, камери відеоспостереження встановлюються для особистої безпеки та захисту майна від крадіжок. Крім того, часто відеоспостереження незамінне, якщо в будинку залишається дитина з нянею. Батьки завжди хочуть бути впевненими, що їхні діти знаходяться в безпеці. З цим завданням успішно справляються камери відеоспостереження, доступ до яких батьки мають в онлайн режимі. Дуже багато користувачів віддають перевагу хмарного відеоспостереженню в домашніх цілях. Такий підхід дозволяє заощадити кошти на купівлю обладнання, так як потрібно тільки лише ip камера відеоспостереження та інтернет підключення. Хмарний сервіс відеоспостереження — це дуже зручна сучасна технологія, яка не вимагає яких-небудь технічних знань і навичок. Компанія Cambat розробила універсальний хмарний сервіс, який можна використовувати практично з будь-якими ip-відеокамерами. Користувач у результаті отримує можливість цілодобово вести спостереження в онлайн режимі на своєму об’єкті. Вся інформація, отримана з камер відеоспостереження зберігається в хмарному архіві. Термін зберігання користувач може вибрати самостійно.

Системи зовнішнього відеоспостереження використовуються вже для інших цілей і мають певні особливості у своїй побудові. Найпоширенішим варіантом застосування вуличних відеосистем є забезпечення порядку в громадських місцях. Вже давно почали встановлювати камери відеоспостереження в парках, скверах, площах, а також для охорони периметра різних будівель. Перед такими системами відеоспостереження стоять наступні завдання:

  • контроль за порядком у місцях масового скупчення людей;
  • безперервний моніторинг за подіями, що відбуваються на закритій території;
  • запобігання правопорушенням та вандалізму, та ін.

Для установки зовнішньої системи відеоспостереження потрібно спеціалізоване обладнання. Не допускається застосування внутрішніх камер відеоспостереження для установки поза приміщення, так як ці пристрої не здатні функціонувати під впливом факторів навколишнього середовища. Вуличні камери відеоспостереження для цього оснащуються спеціальним корпусом, який захищає внутрішні елементи від вологи і пилу. Крім того, вуличні відеокамери мають систему охолодження та підігріву для безперебійної роботи при різних температурних режимах. Для захисту від навмисної псування обладнання в місцях підвищеного ризику встановлюють антивандальні камери відеоспостереження. Таким чином, пристрої, використовувані для вуличних систем відеоспостереження, здатні виконувати свої функції, незважаючи на мінливі погодні умови та інші весняні фактори.

Під промисловими системами відеоспостереження мається на увазі установка відеосистем на таких об’єктах, як організації і підприємства, складські приміщення, виробничі об’єкти та ін. У цілому такі системи схожі на системи зовнішнього відеоспостереження, але також в їх завдання входить внутрішній моніторинг об’єкта. Дані системи відеоспостереження здатні активно боротися з крадіжками серед співробітників підприємства, так як найчастіше саме працівники стають винуватцями крадіжок. Також промислові системи відеоспостереження вносять свій внесок у поліпшення дисципліни, так як співробітники, які ігнорують встановлені в організації правила, обов’язково потраплять під об’єктив камер відеоспостереження. Якщо говорити про самому виробничому процесі, то системи відеоспостереження можуть використовуватися для запобігання надзвичайних ситуацій і нещасних випадків, що суттєво підвищує рівень безпеки праці на об’єкті.