Термін служби систем відеоспостереження

0
161

Термін служби системи відеоспостереження залежить від якості обладнання та монтажу всіх складових елементів, а також від того, як стежили за обладнанням у процесі експлуатації. Якщо система була спроектована належним чином, обладнання було підібрано згідно з усіма умовами, строк служби може бути досить довгим. А так як всі елементи системи можна в процесі служби замінити, то з легкістю застаріле обладнання можна буде виключити, а на заміну встановити сучасні деталі.

Можна назвати орієнтовний термін служби кожного елемента системи відеоспостереження. Відеокамери можуть прослужити до десяти років, відеореєстратори — п’ять і більше років, а жорсткі диски, зазвичай, близько трьох років. Що стосується дисплея, то це обладнання може відпрацювати дуже тривалий термін. Термін роботи камери відеоспостереження залежить від матриці, яка в ній встановлена. Існують виробники матриць, використання яких забезпечує досить тривалу справну роботу відеокамери. Самим недовгим строк служби буде у жорсткого диска відеореєстратора, який використовується для зберігання всіх даних, отриманих з камер відеоспостереження. Невеликий термін служби пов’язаний з тим, що в таких пристроях встановлено обмежену кількість циклів перезапису. І вже від рівня якості обладнання буде залежати наскільки довго пропрацює диск. Існують, звичайно ж, дорогі моделі, термін служби яких може значно перевищувати три роки. Але ціна такого придбання буде досить високою .

Можна вибрати інший варіант зберігання відеозаписів, при якому не потрібно буде турбуватися про термін служби обладнання. Сучасні технології дають можливість зберігати всю інформацію в хмарному сховищі, використовуючи хмарний сервіс відеоспостереження. При такому варіанті немає необхідності в придбанні будь-якого додаткового обладнання, що має обмежений термін служби. Інтернет технології дають можливість без зайвих незручностей і труднощів побудувати ефективну систему відеоспостереження, при цьому зменшити витрати на придбання обладнання.

Загалом, для того, щоб вчасно виключити поломки обладнання та забезпечити безперебійну роботу системи відеоспостереження, проводять регулярні роботи з обслуговування цих систем. Обслуговування систем відеоспостереження включає в себе щомісячні, щоквартальні та щорічні роботи. До щоквартальним робіт відносяться: зовнішні огляди відеообладнання та усунення дефектів, контроль роз’ємних і кабельних з’єднань, а також перевірка роботи відеореєстратора і жорсткого диска. Роботи, які слід проводити щорічно включають наступні завдання: перевірка працездатності джерел безперебійного живлення та параметрів акумуляторів; чистка і подпайка контактів; вимірювання опору ізоляції кабелю системи відеоспостереження; чистка відеореєстратора з розбиранням корпусу і деякі інші. Своєчасне і правильне обслуговування всього відеообладнання і додаткових пристроїв — це запорука ефективної роботи всієї системи відеоспостереження в цілому.