Видалення забруднень з обєктиву камери відеоспостереження

0
335

Першим етапом очищення лінз є видалення пилу. Сама по собі пил не занадто критично псує зображення, але її неправильне видалення може призвести до безповоротних наслідків. Для видалення пилу краще застосовувати струмінь повітря. Такий спосіб дозволить легко впоратися з таким видом забруднення, якщо пилинки не зачепилися за поверхню. Ніколи не можна дути на об’єктив. Це ще більше погіршить ситуацію, так як на ньому залишаться маленькі краплі слини. Для даного процесу очищення з допомогою повітря в спеціалізованих магазинах можна придбати гумову грушу-спринцівку. Якщо немає можливості придбати спеціалізоване пристосування, можна скористатися аптечної спринцівкою. Перед її застосуванням потрібно кілька разів прогнати повітря, щоб усередині не залишилося слідів тальку. Крім того, для цих цілей підійдуть балончик зі стисненим повітрям призначені для очищення системних блоків комп’ютерів.

Якщо на поверхні є порошинки, які не виходить видалити за допомогою повітря, то в цьому випадку може допомогти м’яка знежирена пензлик. Груші, які можна придбати в спеціалізованих фото і видеомагазинах, оснащені такою пензликом. Очищення лінз проводиться м’якими і короткими рухами. В процесі переміщення пилу по склу, на ньому утворюються дрібні подряпини. Чим сильнішими були руху, тим більш помітні подряпини залишаться на поверхні.

Якщо на лінзі з’явилися краплі, то їх слід видаляти до того, як вони висохнуть. Після висихання на їх місці залишаються або солі, або масла. При видаленні крапель рідини, краще всього застосовувати ватний тампон, зроблений з натуральної бавовни. Також для цих цілей підійдуть ватні палички. Вата використовується для того, щоб увібрати рідину. Не слід занадто сильно натискати на поверхню, так як від цього процес видалення вологи ефективніше не стане, а тільки лише залишаться на поверхні частинки пилу або пошкодження на лінзі. Всі рухи здійснюються від центру до краю.Для того щоб виконати чищення з використанням спирту, буде потрібно два ватних тампона. Один буде сухим, а інший буде злегка намочен в спирті. Таку процедуру слід проводити досить обережно і не переборщити з кількістю спирту. Якщо ватний тампон буде занадто сильно просочений спиртом, то його надлишки можуть потрапити всередину об’єктива, що призведе його до безповоротної псування. Заборонено для очищення лінз спиртосодержащий алкоголь або парфумерію. Вони в своєму складі мають багато різних добавок, які після висихання залишаться на поверхні.

Альтернативним способом можна назвати використання спеціальних серветок, які пропонують різні виробники фото і відео устаткування. Вони можуть бути сухими і вологими. Використовуються такі серветки послідовно. Вони досить добре справляються зі своїми функціями. До недоліків можна віднести лише те, що такий засіб досить складно використовувати для очищення малих лінз і областей, які розташовані біля оправи.

Видалення жирових забруднень з поверхні лінз не вийде обійтися тільки сухою серветкою. Зазвичай, для очищення застосовується спирт. Для таких випадків підходить тільки медичний. Не завжди, навіть з використанням спирту, виходить домогтися потрібного результату з першого разу. Останнім етапом очищення буде дихання на поверхню лінзи з подальшим очищенням від конденсату з допомогою ватного тампона.

Слід пам’ятати, що якщо у пристрої встановлено пластмасові лінзи, то для очищення заборонено використовувати засоби на основі спирту і різні розчинники. Досить зручними у використанні є спеціальні олівці для чищення оптики. Як правило, на одній стороні олівця розташована м’яка щіточка, з допомогою якої можна видалити великі частинки пилу, а з іншого — фетровий кружечок, який використовується для очищення поверхні скла від плям. Процес очищення об’єктива досить трудомісткий. Неправильно вчинені дії можуть значно ускладнити ситуацію. Щоб цього не сталося, слід ознайомитись з правилами очищення.