Типові системи відеоспостереження

0
289

Типові системи відеоспостереження можуть складатися з різного обладнання. Кожен пристрій може володіти різноманітними технічними характеристиками. Якщо як приклад взяти систему відеоспостереження, встановлену в офісі, то в цьому випадку буде достатньо підключити 4-7 відеокамер, які будуть розташовані в місцях, де потрібен особливий контроль. Зрозуміло, все залежить від розміру території, чим більше буде охороняємий простір, тим більша кількість відеокамер буде потрібно. Тому, склад і можливості системи відеоспостереження залежать від її призначення, а також завдань, які поставлені перед нею.

Як правило, системи відеоспостереження, які найбільш часто зустрічаються на об’єктах, що складаються з наступного обладнання:

  • пристрої, призначені для отримання аудіо і відео інформації (камери відеоспостереження, мікрофони);
  • пристрої для перегляду отриманих даних (монітори);
  • обладнання, що відповідає за реєстрацію відеоданих (відеореєстратори);
  • обладнання, необхідне для ведення відеозапису (відеомагнітофони);
  • пристрої, що приймають участь у процесі управління (мультиплексори, комутатори та інше);
  • кабельні з’єднання;
  • обладнання для забезпечення харчуванням системи відеоспостереження;
  • програмне забезпечення.Типові системи відеоспостереження

Кожна система відеоспостереження може мати суттєві відмінності за кількістю, типом обладнання, так як на різних об’єктах ставляться різні завдання. Наприклад, відеоспостереження в приватному будинку або квартирі, в першу чергу, націлене на захист особистого майна. Якщо камери відеоспостереження встановлюються в якому-небудь громадському місці, то вони відповідають за забезпечення правопорядку. Система відеоспостереження в організації використовується для контролю за виконанням своїх обов’язків співробітниками, а також для загальної оцінки діяльності організації. Крім цього, вибір обладнання, що входить до складу конкретної системи відеоспостереження, ґрунтується на порядок дій, виконання яких встановлено у разі виникнення тривожної ситуації. Найчастіше порядок дій вибирається наступний: як тільки оператор зауважив незаконне проникнення на об’єкт, він оперативно викликає охорону.

На об’єкті система відеоспостереження може працювати і по-іншому. Часто використовують камери відеоспостереження спільно з детектором руху. У момент виявлення руху на об’єкті, відеокамера починає вести зйомку в покращеному режимі, щоб зафіксувати деталі. В цей час пристрій передає звуковий, світловий або інший сигнал на пульт охорони. Це дозволяє оцінити ситуацію, що виникла ще до того, як включиться сигналізація.

Однією з найважливіших функцій систем відеоспостереження, встановлених на підприємстві, є постійний моніторинг за подіями на території об’єкта подіями, а також ведення архіву з отриманими даними. Інформація, отримана з камер відеоспостереження дає можливість виконати оцінку роботи співробітників, вести контроль за трудовою дисципліною та ін Такий підхід дозволяє керівництву підвищити рівень ефективності діяльності всього підприємства, унеможливити крадіжки на об’єкті як з боку працівників, так і осіб, що мають доступ на його територію. Саме тому системи відеоспостереження є незамінним елементів усієї системи безпеки в цілому.