Facebook назвала причину глобального збою, а цукерберг втратив $5,9 млрд

0
16

Компанія facebook назвала причину збою в роботі соціальної мережі, а також сервісів instagram, whatsapp і oculusvr.

4 жовтня приблизно о 18: 30 за києвом користувачі всього світу почали скаржитися на проблеми з доступом до facebook, instagram і whatsapp. Збій в роботі тривав протягом майже шести годин. За цей час в мережі з’явилося багато чуток про хакерську атаку і крадіжку призначених для користувача даних. При цьому активи марка цукерберга впали з $122,7 млрд до $116,8 млрд, а вартість акцій компанії – з $340,19 до $323,65.

Але команда розробників facebook поспішила заспокоїти всіх. Як стало відомо, причиною збою стала помилка, яка була допущена при зміні конфігурації маршрутизації. Через неї була запущена ланцюгова реакція в каналах комунікації цод, що призвело до припинення роботи всіх сервісів.

Неполадки тривали приблизно шість годин. Служби почали повертатися до роботи після 01:00 за києвом 5 жовтня. Це найтриваліший збій починаючи з 2008 року. Правда, 13 років тому соцмережа налічувала 80 млн користувачів, а зараз – 3 млрд.тоді facebook «лежала» протягом доби.

Останній масштабний збій був зафіксований трохи більше двох років тому. У липні 2019 року користувачі відчували проблеми з доступом протягом години, а протягом доби соцмережа працювала з перебоями.