Google подала зустрічний позов проти epic games за ухилення від внутрішньоплатформової оплати вбудованих покупок

0
93

Google подала зустрічний позов проти epic games у зв’язку з покупками додатків в грі fortnite, заявивши, що компанія «навмисне порушила» угоду з розробниками play store, повідомляє zdnet. Epic спочатку подала позов проти google у серпні, незабаром після того, як вона подала скаргу проти apple і отримала зустрічний позов від неї. «epic несправедливо збагатилася за рахунок google», — заявила компанія у своєму зустрічному позові.

Нагадаємо, що epic подала в суд на google за видалення fortnite з play store після того, як оновлення «mega drop» дало гравцям можливість обійти систему внутрішньоігрових покупок і отримати предмети зі знижкою. Пізніше google змусила oneplus розірвати угоду, в результаті якої програма запуску fortnite була б встановлена на смартфон oneplus 8, минаючи play store і усуваючи комісію google з покупок всередині додатків.

Google заявила, що на відміну від app store компанії apple, розробників android не змушують використовувати google play. «вони самі вибирають його, коли їм надається вибір між магазинами додатків android і каналами розповсюдження», — йдеться в скарзі. «google підтримує цей вибір через сам android, політику google play і угоди google з розробниками і виробниками пристроїв».

Однак цей загалом логічний аргумент ускладнюється документами, розкритими в оригінальному позові epic проти google. Вони показали, що google платила розробникам ігор і виробникам телефонів, таким як lg і motorola, за ексклюзивне використання play store замість того, щоб пропонувати інші варіанти магазинів. Це одна з причин, на яку посилаються 38 штатів і територій сша, які подали антимонопольний позов проти google в той же федеральний суд каліфорнії, куди також подала свій позов і epic.

У 2018 році google, як повідомляється, запропонував epic до 208 мільйонів доларів за перенесення fortnite в play store-фактично скоротивши свій звичайний 30-відсотковий дохід приблизно на п’ять відсотків. Згідно з тими ж судовими документами, google була настільки стурбована потенційною втратою доходів від play store, що навіть розглядала можливість придбання epic.