Особливості зображення з камер високого дозволу

0
329

Вважається, що якість зображення, отримане з камер відеоспостереження високого дозволу значно вище, ніж зі звичайних пристроїв. Основною перевагою такого обладнання є картинка з високим рівнем деталізації. Це дозволяє розглянути в кадрі найдрібніші деталі, що неможливо зробити при застосуванні камер відеоспостереження з низьким дозволом. Ще одним плюсом такого обладнання є розширений динамічний діапазон освітленості.

На жаль, на практиці часто бувають випадки, коли виробники обладнання випускають камери відеоспостереження із заниженим якістю зображення. Параметри, які вказуються виробником не відповідають реальним значенням. Є різні фактори, які впливають на зниження роздільної здатності камери відеоспостереження. По-перше, застосування недорогого об’єктива. З-за того, що такий пристрій має погану роздільну здатність, якість зображення буде значно знижуватися. Наступним фактором можна назвати відсутність корекції відеосигналу в разі застосування варіофокального об’єктива. Такі об’єктиви спочатку володіють низькими характеристиками. Невелика корекція відеосигналу дає позитивний результат. Варто ще згадати про згладжування зображення. При використанні згладжуючих фільтрів шуми на зображенні прибираються, але від цього страждає дозвіл. А в тих випадках, коли для підсвічування в темний час доби використовуються інфрачервоні прожектори, необхідно використовувати камери відеоспостереження, які оснащено об’єктивом з інфрачервоним корекцією.

Для того, щоб отримати якісне зображення, необхідно, щоб роздільна здатність оптики була вище дозволу CCD-матриці. У різних виробників характеристики об’єктивів будуть відрізнятися. Якщо в обладнанні буде використаний об’єктив низької якості, то ніякі переваги від використання камери з високою роздільною здатністю користувач не отримає. Також кінцевий результат залежить від світлосили оптики. Якщо камера відеоспостереження оснащена об’єктивом з низькою світлосилою, то показник чутливості цієї камери значно знижується. В результаті користувач отримує низьку якість зображення в темний час доби і низьку дальність освітлення при застосуванні ІЧ-прожекторів. Потрібно звернути увагу на те, що об’єктив може мати хорошу світлосилу у видимому діапазоні і слабо пропускати інфрачервоне випромінювання. Мабуть, фраза в назві «камера з високою роздільною здатністю», ще не гарантує на 100% заявлена висока якість зображення. Необхідно ретельно аналізувати всі складові обладнання та його характеристики.