Видеоаналитика у транспортній сфері

0
427

Завдяки системі відеоспостереження можна отримати безцінну інформацію про ту чи іншу подію. Тому, саме встановлення системи відеоспостереження вважається важливим елементом системи безпеки. Тільки з допомогою відеозображення можна повністю відтворити минулі на об’єкті події. Сучасні системи відеоспостереження стали більш функціональними і здатні, крім звичайного моніторингу, забезпечити виконання ще безлічі додаткових завдань.

При використанні відеоспостереження активно користується попитом така технологія, як видеоаналитика. В цілому, системи відеоспостереження використовуються в самих різних сферах діяльності людини. Ми розглянемо роль відеоспостереження та відеоаналітікі у транспортній сфері.

Існує два види завдань, з якими може успішно справлятися видеоаналитика. Перший — це завдання, які ставляться до розпізнавання. В цьому плані видеоаналитика використовується для розпізнавання облич людей, а також державних номерів транспортних засобів. Інший вид завдань ставиться до проведення аналізу дій якого-небудь об’єкта. Такі аналітичні завдання вважаються більш складними, в порівнянні з розпізнаванням.

Часто при побудові системи відеоспостереження виникають труднощі при написанні технічного завдання, якщо мова йде про аналіз поведінки людини. Це пов’язано з тим, то не завжди виходить встановити чітке завдання для системи, а, відповідно, і її функції виходять розмитими.

Особливість в роботі транспортної галузі полягає в тому, що завдання систем відеоспостереження полягає в тому, що необхідно вести моніторинг за об’єктами, які знаходяться практично завжди в русі. Адже саме люди, які перебувають на території, наприклад, таких об’єктів, як вокзали, теоретично можуть становити небезпеку для оточуючих. Зазвичай, потік людей великий, вони постійно пересуваються, а саме це і викликає труднощі у проведення відеоаналізу.

Наприклад, можна розглянути роботу датчика руху. Якщо такий пристрій буде працювати в порожньому приміщенні, то, зрозуміло, відстежити переміщення не викличе складнощів. Зовсім інша ситуація складається, коли рух людини необхідно відстежити, наприклад, в залі очікування вокзалу, де знаходиться велика кількість людей і вони всі знаходяться в русі. Таке завдання буде вже набагато складніше виконати.

Також на об’єктах транспортної сфери існує ще така проблема, як погана освітленість території. Для ведення звичайного моніторингу рівень світла може бути достатнім, але щоб система відеоспостереження могла виконувати більш складні завдання, наприклад, розпізнавати обличчя людей, то освітленість повинна бути на рівні 300-400 лк. Не завжди на об’єкті є рівень освітленості, що і викликає певні складності.