Нічний відеоспостереження

0
265

Системи відеоспостереження здійснюють контроль на об’єктах в самих різних умовах. Досить часто клієнтів цікавить відеоспостереження в нічний час, для якого характерна або погана освітленість, або повна відсутність світла. Саме в той час, коли місто засинає, ризик правопорушень збільшується в рази. Звичайне обладнання не справиться з виконанням своїх функцій в темний час доби. Для таких цілей існує спеціальне обладнання, яке використовується для побудови систем нічного відеоспостереження.

По-перше, сучасний ринок систем безпеки пропонує камери з вбудованими інфрачервоними випромінювачами. В таких камерах об’єктив і ІЧ — підсвічування розташовані в одному корпусі. Такі камери працюють в денний час у звичайному режимі, а, коли рівень освітленості зменшується, спрацьовує ІЧ-датчик, і камера автоматично перемикається на інфрачервоний режим роботи. Нічний відеоспостереження Такі камери дуже популярні серед користувачів, так як не потрібно ніяких додаткових витрат для нічного відеоспостереження. З допомогою однієї камери досягаються всі цілі, поставлені для забезпечення безпеки на об’єкті. Але існують і певні недоліки у використанні камер з вбудованою ІЧ підсвічуванням. Справа в тому, що такі камери допустимо використовувати тільки на невеликих відстанях. Також, за рахунок того, що об’єктив і підсвічування знаходяться під одним захисним склом, таким камерам притаманна зворотна засвічення від скла, а це погіршує якість картинки.

По-друге, існує інший варіант обладнання для нічних систем відеоспостереження. Це комбіновані ІЧ-моделі камер. У таких пристроях Нічний відеоспостереженняпідсвічування винесена в окремий корпус, що дозволяє уникнути погіршення зображення з-за зворотного засвічення. Встановлення таких камер більш трудомістка. Необхідно правильно вибрати місце розміщення підсвічування і забезпечити її рівномірність потрапляння на об’єкт. Таке обладнання може забезпечити кращу деталізацію і чіткість картинки.

Наступним способом забезпечення відеоспостереження в нічний час є інфрачервоні прожектори. Нічний відеоспостереження Їх можна використовувати з обладнанням, яке вже має ІЧ-підсвічування, що дозволить досягти ще більш кращої якості картинки в нічний час доби. Також такі прожектори можна поєднати з вже існуючою системою відеоспостереження. Досить часто таке обладнання використовується на об’єктах, які займають велику територію.

Також серед нічного обладнання відеоспостереження Нічний відеоспостереженнявідомі тепловізійні камери. Такі пристрої сприймають теплові випромінювання від об’єктів. Але картинка, отримана за їх допомогою, ніяк не допоможе деталізувати об’єкт, будуть зрозумілі тільки загальні обриси.

Звичайно ж, у всіх розглянутих варіантів є свої плюси і мінуси. Можливо, хтось скаже, що ідеальним варіантом буде комплексне використання і обладнання з ІЧ підсвічуванням та тепловізійних камер, але такий варіант нічного відеоспостереження буде по кишені не всім. Тому, швидше за все, для користувачів, які все ж хочуть убезпечити свої об’єкти в нічний час доби оптимальним варіантом буде використання ІК відеокамер.