Камера відеоспостереження без сліпих зон

0
428

Інженери і фізики в Единбурзі розробили нестандартну камеру відеоспостереження, яка може зняти об’єкти, що не потрапляють під огляд її об’єктива. Функціонує такий пристрій майже як датчик руху, але в основі його роботи лежить не мікрохвилі, а фотони. Називається це пристрій — SPAD камера.

SPAD -камеру можна використовувати для відеозйомки території, що перебуває за рогом. Така відеокамера у своєму складі має два елементи: фотонну гармату і світлочутливу матрицю. Гармата являє собою генератор фотонів, а матриця — детектор. Певна кількість випущених фотонів повертається до детектора і він їх вловлює. Таким чином виходить 2D зображення об’єктів, які розташовані, наприклад, за рогом і можна спостерігати за їх переміщенням. Картинка буде не дуже чіткою, але тим не менш можна контролювати дії постійно, поки відеокамера знаходиться у включеному стані. Таким чином з декількох знімків можна зробити рухоме зображення.

Від моменту включення PAD-камери до того моменту, як вона передасть зображення проходить кілька хвилин. За цей час камера відеоспостереження виконує обробку отриманої інформації. Після чого пристрій буде передавати поточну картинку. Камера володіє високою чутливістю, що забезпечує можливість спостереження за об’єктом з максимальною точністю. Якість самого зображення досить погане, все 32х32 пікселя. На такій картинці можна розглянути лише загальні обриси.

При технологічному вдосконаленні такого обладнання можна припустити, що якість картинки стане значно краще, що відкриє ще більше можливостей для застосування такого пристрою. Фахівці працюють над новим варіантом такого обладнання, яке буде здатне забезпечити передачу 3D зображення об’єкта, а також його пересування в просторі.