Найпопулярніші функції відеокамер

0
190

Як всім відомо, камери відеоспостереження оснащені досить різними функціями, які необхідні для ефективної роботи цього обладнання в системах безпеки. Розглянемо деякі з них.

  • Автоматичний баланс білого. Така функція відеокамери дає можливість виключити появу на зображенні нереальних відтінків. Якщо Ви спостерігаєте об’єкт білого кольору, то й картинка з камери повинна передати такі ж колірні характеристики. Якщо баланс білого неправильний, то на зображення можуть бути помаранчеві, зелені або сині відтінки.
  • Автоматичне регулювання підсилення. Ця функція дозволяє стабілізувати рівень яскравості. Якщо яскравість слабка, то за допомогою автоматичної регулювання посилення вона підвищується і навпаки.
  • Компенсація фонової засвітки. Ця функція необхідна для регулювання яскравості зображення. Спеціальне посилення відеосигналу використовується для коригування експозиції людей або об’єктів перед яскравим джерелом світла, який приводить до появи об’єкта в кадрі у вигляді силуету.
  • ПЗС-сенсор. Пристрої із зарядовим зв’язком — це спеціалізований тип інтегральної схеми, розташований за об’єктивом камери. Об’єктив фокусує невелике зображення сцени на ПЗС формувачі сигналу зображення, який сканує зображення і з допомогою інших електронних схем, перетворює його у відеосигнал для використання цифровим відеореєстратором або монітором.
  • Інфрачервона підсвічування. Такою функцією оснащене обладнання, яке використовується для відеоспостереження в нічний час доби. Камери з ІЧ-підсвічуванням дозволяють отримати зображення у темряві без якого-небудь джерела освітлення.
  • Широкий динамічний діапазон. Ця функція дозволяє подвоїти витяг кадру і контролювати час, коли автоматичний електронний затвор закритий. Коротка витримка і довга експозиція зображень приймаються камерою. У результаті виходить два зображення в кадрі, які поєднуються, щоб темні і світлі області відтворювалися чітко, з деталізацією.
  • Цифрова стабілізація зображення. Якщо з якої-небудь причини тремтінні камери, зображення зміщується в напрямку протилежному руху в пам’яті відеокамери, крім зміщення зображення між полями. Для того, щоб відбулося переміщення і не з’явилися чорні смуги на картинці, необхідно, щоб був запас по полях. Для цього вибирають середню частину зображення.
  • Щоб правильно користуватися різними додатковими функціями, якими оснащено сучасне обладнання для відеоспостереження, необхідно зрозуміти особливості їх застосування. Варто враховувати, що кожний додатковий параметр може не тільки виправити ситуацію, але й нашкодити.