Відеоспостереження в ліфтах

0
257

Встановлення відеоспостереження в ліфті входить до складу системи безпеки всього під’їзду багатоквартирного будинку або офісної будівлі. Як правило, камера відеоспостереження встановлюється в самій кабіні ліфта. Найбільш підходящим варіантом обладнання в цьому випадку буде купольна відеокамера оснащена міцним і герметичним корпусом. Захисний корпус необхідний для захисту пристрою від навмисної псування з боку оточуючих.

Установка відеоспостереження як у вантажному , так і в пасажирському ліфті може бути проведена на підставі наступних принципів:

  • Підключення з використанням проводів. Практично всі сучасні ліфти обладнані шлейфом з проводів, що переміщується одночасно з кабіною ліфта по роликах. Це шлейф необхідний для з’єднання кабіни ліфта з технічним приміщенням. Встановлення відеоспостереження в кабіні повинна обумовлюватися з організацією, яка виконує обслуговування ліфта. Відповідальна компанія, при згоді на установку виділяє жили в шлейфі, які будуть використані для забезпечення харчуванням відеообладнання та передачі відеосигналу.
  • Варіант бездротового підключення. Живлення камер відеоспостереження буде здійснюватися за рахунок джерел, розташованих у кабіні ліфта. Передача відеосигналу буде проводитися з використанням передавача і приймача, які будуть розміщені всередині шахти ліфта. Головний мінус бездротового відеоспостереження в ліфті — це нестійкість сигналу.

При установці системи відеоспостереження в ліфті необхідно розмістити табличку, де буде вказана інформація про те, що ведеться відеозйомка. Завдяки встановлення камер відеоспостереження в кабіні ліфта можна домогтися істотного поліпшення умов. Значно рідше буде спостерігатися псування майна, а при порушенні порядку з допомогою відеозапису можна знайти винуватця подій.