Система з тактильним рукавом і інфрачервоним окулярами з 3d-камерою intel realsense d415 замінить сліпим тростину

0
38

Інженери з мюнхенського технічного університету розробили ефективну навігаційну систему для сліпих і слабозорих людей. Винахід складається з двох елементів. По-перше, це пара надрукованих на 3d-принтері «окулярів». Подібно до систем відстеження руху в гарнітурах віртуальної реальності, вони використовують камери для запису стереоскопічного зображення навколишнього середовища для побудови тривимірної карти.

Дослідники використовували камеру intel realsense d415, яка вловлює інфрачервоне випромінювання, що дозволяє системі працювати вночі і формувати тривимірне зображення з роздільною здатністю 1280х720 і частотою до 90 кадрів в секунду. При тестуванні системи застосовувалося дозвіл 640×480 при 6 кадрах для підвищення обчислювальної продуктивності.

Дані про навколишні користувача перешкоди передаються на спеціальний рукав з вібропідкладкою, що забезпечує передачу за допомогою тактильного зв’язку інформації про наявність перешкоди. Інтенсивність вібрації вказує на відстань до перешкоди. Площа рукава розбита на 25 секторів (5х5), кожен з яких має незалежний вібропривід. Використання інфрачервоних камер значно підвищує в порівнянні з ультразвуковими датчиками точність і чутливість системи.

Система має два режими роботи: в приміщенні з максимальною дальністю виявлення в три метри і на вулиці з мінімальною дальністю в два метри для виявлення перешкод на відстані. Таким чином, пристрій може працювати на додаток до тростини.

Добровольцям, які тестували систему, вдалося правильно орієнтуватися в 98,6% випадків з вібрацією тільки одного з моторів і до 70% випадків в більш складних ситуаціях з множинною тактильним зворотним зв’язком. Дослідники мають намір продовжувати вдосконалювати свій винахід і сподіваються налаштувати механізм розпізнавання об’єктів, щоб складати маршрути, що допомагають орієнтуватися на відкритих просторах.