Система відеоспостереження без оператора

0
367

При використанні на об’єкті в якості інструменту забезпечення безпеки системи відеоспостереження можуть виникнути труднощі у своєчасному реагуванні на виниклі ситуації. В архіви записується величезну кількість даних, більшість з яких операторами відеоспостереження не завжди проглядається. Найчастіше, аналіз всього того, що відбувається виконується вже за допомогою архівних відеозаписів, після того як, те чи інше подія вже відбулася. Причин може бути декілька:

  • некваліфіковані співробітники. Так як не існує такої спеціалізації, як оператор відеоспостереження, то, відповідно, і не завжди можна чітко сформулювати вимоги до що приймається на роботу працівника.
  • неправильний підхід до організації робочого місця оператора відеонагляду. Це пов’язано з тим, що організація місця моніторингу розглядається вже в самому кінці розробки та встановлення системи відеоспостереження. Проблема, як правило, полягає в тому, що оператор або обмежений у необхідному обладнанні, тобто йому доводиться на одному моніторі розглядати картинку з усіх встановлених відеокамер, або, навпаки, використовується занадто велика кількість моніторів, що не дозволяє одному операторові проаналізувати всі дані одночасно.
  • людський фактор. Навіть якщо на роботу прийнято кваліфікований співробітник, який має досвід роботи, повноцінний ефективний контроль за об’єктом людина може здійснювати тільки в перший час, а вже по закінченню 4 годин безперервного моніторингу він не зможе адекватно оцінити події, що відбуваються.

Вище перераховані тільки одні з головних проблем, з якими можна зіткнутися в роботі з системою відеоспостереження. Щоб уникнути таких труднощів, на об’єктах стали активно використовувати інтелектуальні системи відеоспостереження. В даний час існує безліч варіантів, при використанні яких відеосистема здатна не тільки отримувати всю необхідну інформацію з мережевих відеокамер, але і знаходити певні події з метою проведення аналізу. Після цього система відеоспостереження формує повідомлення про виникнення тривожної події.

Розглянемо з якого обладнання може складатися така система відеоспостереження. Відеоаналіз даних відбувається за допомогою пристроїв, що відповідають за формування відеозображення. Найактуальніше відеообладнання, що активно застосовується в побудові систем відеоспостереження на різних об’єктах, — це ip-відеореєстратори і ip-камери відеоспостереження. Таке обладнання вміє справлятися з такими завданнями: фіксувати події по руху, контролювати периметр і навколишню територію, а також їх перетин і інше. Сучасні пристрої вміють відправляти тривожні сигнали про виникнення будь-якої події. Для визначення руху камери відеоспостереження мають датчики руху. Також пристрої можуть мати функції детекції закриття об’єктиву відеокамери.

У ролі джерел тривожного сигналу можуть виступати датчики, які з’єднуються з тривожними входами відеореєстраторів, камер відеоспостереження. Крім того, датчики можна застосовувати як окремі пристрої. За рахунок досить високої функціональності сучасні системи відеоспостереження можуть бути використані як засіб безпеки, яке дозволяє як запобігти різні правопорушення, так і стати інструментом ведення бізнесу. Системи відеоспостереження, що володіють інтелектуальними функціями можуть успішно справлятися з такими завданнями, як підрахунок клієнтів, виявлення поломок устаткування, контроль за виробничими процесами та інше.