Відеоспостереження: харчування по мережі

0
100

Якщо говорити про кабельних з’єднаннях, які використовуються в системах відеоспостереження, то придбання коаксіального кабелю, а також його прокладка вимагають визначених фінансових витрат, за рахунок яких істотно зростають витрати на монтаж системи відеоспостереження в цілому. Також, мережеві і аналогові пристрої вимагають індивідуального забезпечення харчуванням. Для його забезпечення необхідно розміщення розеток на невеликій відстані від пристрою. Для здійснення такого підключення потрібно додатково проводити певну ділянку електричної мережі.

Якщо на об’єкті використовується технологія Power over Ethernet, ip система відеоспостереження забезпечується енергією за допомогою комп’ютерної мережі Ethernet. Дана технологія здатна забезпечити обладнання харчуванням через ті порти, через які з’єднуються мережні пристрої і відбувається передача інформації. Технологія PoE має багато плюсів в роботі ip-системи відеоспостереження, наприклад, дозволяє скористатися єдиним управлінням системою відеоспостереження за протоколом Simple Network Management Protocol (SNMP). Завдяки цьому можна провести централізоване відключення електроживлення, що може знадобитися для виконання будь-яких технічних робіт.

З допомогою систем PoE можна виявити мережеві пристрої, які вийшли з ладу. Пристрої, які підлягають заміні, ізолюють від подачі живлення, а нове обладнання встановлюють, а після виконують підключення до живлячої комп’ютерної мережі. Централізоване управління забезпеченням живлення устаткування на об’єкті дозволяє виключити вразливі місця безпеки. Часто можна спостерігати таку ситуацію, коли на певній ділянці об’єкта відсутній контроль у зв’язку з тим, що камера відеоспостереження була відключена за необхідності використання розетки для підключення іншого приладу.

Крім того, PoE технологія здатна забезпечити захист від навмисної псування обладнання. Мережева кабельна система найчастіше монтується в просторі під стелею, що робить її важкодоступною. Будь-які зміни в її цілісності будуть відразу очевидні. За допомогою технології PoE може бути оптимально підібрано розташування камер відеоспостереження, так як мережеві кабельні з’єднання знаходяться по всьому будинку, включаючи важкодоступні місця. Все це говорить про те, що при встановленні ip камер відеоспостереження немає необхідності здійснювати монтаж, грунтуючись на місце розташування електричних розеток. Здійснити переміщення обладнання на об’єкті менш важко, якщо їх живлення відбувається від комп’ютерної мережі.