Формат 4К в системах відеоспостереження

0
163

Розвиток нових технологій у світі відеоспостереження не стоїть на місці. Досить часто ми стикаємося з різними нововведеннями відеотехнологій. Ось і одне з них — новий формат зображення — Ultra HD. Ця новинка прийшла на зміну, добре відомого нам, FullHD зображення. Ultra HD можна розділити на два формату. Перший — 4К, що має дозвіл 3840×2160 пікселів, а другий — 8К, розмір якого здатність 7680х4320 пікселів. Ми розглянемо перший варіант — формат 4К.

Новий формат Ultra HD дає можливість камерам відеоспостереження передавати картинку з більш високою роздільною здатністю, порівняно з його попередниками. На зображенні такої якості стає можливим побачити більшу кількість деталей, а також отримати більш широке охоплення досліджуваної території. Остання перевага буде найбільш актуально в системах охоронного відеоспостереження на якому-небудь об’єкті. Крім цього, картинка в такому форматі передає більшу кількість відтінків.

Звичайно ж, виникнення нових технологій змушує користувачів зацікавитися використанням їх у своїх системах відеоспостереження. Але варто задуматися, проаналізувати всі плюси і мінуси впровадження такого нового формату і необхідність цих змін. Так як без значних оновлень у всій системі відеоспостереження, без її модернізації таку новинку впровадити не буде можливості.

При використанні такого формату може виникнути проблема з навантаженням на систему. За рахунок того, що зображення буде мати ультрависоку чіткість, то вага файлів значно збільшиться, а, відповідно, зміниться швидкість відеопотоку. При збільшенні обсягу збереженої інформації знадобиться більший обсяг пам’яті використовуваного обладнання. Звичайно, якщо для зберігання відеозаписів будуть використовуватися більш сучасні способи — хмарні сховища, то це питання в такому разі буде вирішуватися простіше. Всі ці деталі потрібно буде врахувати, щоб система могла і далі ефективно функціонувати.

Що стосується оптики для відеокамер, для 4К стандарту дозвіл має бути не менше 8 мегапікселів. Зрозуміло, такі зміни понесуть додаткові витрати. Крім цього, необхідно буде придбати відповідні монітори. Багато експертів вважають, що для перегляду зображення такої якості необхідні монітори розміром понад 55 дюймів. Загалом, для того, щоб оцінити всі переваги такого зображення, формат 4К слід використовувати для спостереження за великими просторами, де можливість отримання такого чіткого зображення дійсно буде необхідністю. В даний час впровадження цієї нової технології ще не на стільки активно відбувається серед користувачів, так як все ж є деякі складності до переходу на такий формат.